Общинският съвет в Пловдив гледа бюджет 2017. Финансовата рамка на града е в размер на 276 милиона 66 780 лева – с близо 20 милиона повече от миналата година. Най-големите разходи в бюджета на града е в параграф „Заплати и възнаграждения за персонала, други възнаграждения и осигурителни вноски“ – 128 милиона лева или 46,6% от общия обем на бюджета.
В приходната част на бюджета не се предвижда съществена разлика от миналата година, тъй като няма увеличени данъци и такси. От местни дейности са заложени 155 милиона лева, а в това число са 32 милиона лева остатък от миналата година, а от държавно делегирани дейности малко над 118 милиона лева.
50 милиона 248 хиляди лева са заложени в капиталовата програма на Община Пловдив. В нея влизат големи инфраструктурни проекти – реконструкцията на площад „Централен“, изграждане на площад пред Голямата базилика, ремонт на кино „Космос“ и други. За културния календар на града се отпускат 1 милион 436 хиляди лева, а за фондация „Пловдив-2019“ са предвидени 1 милион 570 хиляди лева.
Във функция „Образование“ са предвидени 100 милиона 317 хиляди лева, но от тях 87 милона 951 хиляди лева са делегирани от държавата дейности. 14 милиона 866 хиляди лева са заложените средства във функция „Здравеопазване“, а от тях делегирани от държавата дейности са за малко над 9 милиона лева.
Съветниците ще гледат и програмата за управление и разпореждане на общинска собственост. Предвижда се да се продадат на търг 98 общински имота.
Нови цени за паркиране влизат в сила от днес в Асеновград. Престой на синя зона и общински паркинги за 1 час се увеличава с 50 стотинки и 1.50 лева. Стойността на служебен абонамент за паркиране в Централна градска част е 50 лв. на месец, паркирането за автомобилите на домуващите в централната зона струва 60 лв. на година. Таксата за местата..
Полицай пострада при сбиване на две компании в Смолян. В събота през нощта дежурен полицейски наряд реагира на сигнал за сбиване между две компании в казино в областния град. При пристигането си пред обекта, при опит за задържане на двама мъже на 25 и 26 години са отправили обидни думи, закани и нанасяне на удари към полицейските служители...
Нарастват случаите на заболели от грип и остри респираторни заболявания в област Пловдив. По последни данни на Националния център по заразни и паразитни болести за седмицата от 27 януари до 2 февруари нивото на заболеваемост достигна 318 на 10 хиляди души. Най-голямо е завишението на заболеваемостта в групата от 15 до 29 години, следвани от..
Ръководството на ПП свали политическото си доверие от кмета на район „Северен” Венцислава Любенова. Решението е взето на заседание на Изпълнителния съвет на партията, на който е обсъден аработата на кметовете и общинските съветници, избрани с нейната листа. "Като изрази общо задоволство от работата на избраниците си по места, Изпълнителния съвет..
Първа копка за реконструкция на републиканския път, който свързва Пловдив със Строево – Красново – Кръстевич, в рамките на село Труд, направиха кметът на община „Марица“ Димитър Иванов и кметът на селото Спас Стайков. Трасето е дълго малко 1,1 км, а реконструкцията му ще струва 2 121 000 лв. Парите са осигурени от Министерството на..