Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Със 120 000 лева започва основен ремонт на Рогошко шосе

120 000 лв. за ремонт на Рогошко шосе отпуснаха общинските съветници на Пловдив на днешната си сесия. 115 000 лв. са предназначени за проектиране на пътното платно, а 5000 лв. – за изграждане на велоалея.

Кметът Иван Тотев обясни, че община Пловдив от миналата година е наложила  по-сериозен контрол на преминаването на ТИР-ове по бул. „България“, за да не се нарушава настилката на трасето, което е част от републиканската пътна мрежа.

Алтернативният маршрут е изходът към Околовръстния път през Рогошко шосе, но там ситуацията е трагична, не само заради дупките. Самата пътна настилка не отговаря на изискванията да минават тежкотоварни камиони, защото няма подходяща основа, обясни Тотев.

Това налага спешно пълно препроектиране на пътя след  моста на Адата до края на града, включително и всички връзки до предприятията от „Тракия икономическа зона“. 

Съветниците гласуваха и прехвърляне на 300 000 лв. по бюджета на район „Южен“ за редица инфраструктурни проекти, сред които и строеж на нова детска градина на бул. „Ал. Стамболийски“.

Единодушно те отпуснаха и 140 991 лв. на МБАЛ "Св. Пантелеймон", с които да се погасят дълговете на влятата в дружеството Белодробна болница "Кудоглу".

Баня Старинна, която е паметник на културата от местно значение, да се управлява занапред от Градската художествена галерия е още едно от решенията на Общинския съвет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Две момчета са в Спешното в Пазарджик след употреба на алкохол и стимуланти

Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..

публикувано на 06.02.25 в 16:49

Започна строителството на пътя до Мулдавския манастир

Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград.  Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..

публикувано на 06.02.25 в 14:36

9,5 кг наркотици и 361 вейпа конфискува полицията в Пловдив

От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията.  Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол.  При акциите са..

публикувано на 06.02.25 в 13:23

Делото за убийството на Митко от Цалапица продължава след месец

Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков.  Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение.  След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..

публикувано на 06.02.25 в 12:05

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

обновено на 06.02.25 в 10:16