Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За съжаление дебатът с храните е на псевдопатриотична вълна

Коментар на изданието Политико свърза казуса за различния състав на храните от една и съща марка в Източна и Западна Европа с дискутирания от евролидерите съюз на различни скорости. 

Историята с храните обаче се преекспонира, смята експертът по публични комуникации Любомир Аламанов. Според него имаме връщане към казус отпреди няколко години, без да има значима причина за това.

Експертът разказа, че още през 2011 г. излиза проучване на словашкия изследовател Милош Лауко, който твърдеше, че има страшни проблеми със състава на храните и даде поредица от пресконференции.

Но след време стана ясно, че изследването е проведено след негови лични проби на храни и напитки, закупени от магазини от цяла Европа и няма представителност, както и става дума за лични предпочитания, а не за реални проблеми.

Сега у нас става дума за псевдопатриотична вълна, и по този начин ни връщат 40 години назад, каза още Аламанов. По думите му ние българите така и не осъзнахме какво е това демокрацията и как тя действа. 

С този пример за второ качество на храните у нас се получава поле за изява на политически лидери, които в предизборно време дават обещания, които са напълно неизпълними, заключи Аламанов.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Правителство няма да има, трябва коалиция след нови избори

Шансовете за постигане на консенсус, който да е основата за правителство, са нулеви. По-скоро това, което се вижда е предизборна кампания. Предизборна кампания, но не такава, в която ние сме срещу всички. Ясно е, че ще има нови избори, както и че следващият парламент трябва да мисли за коалиция. Искрено се надявам, да има съзряване у..

публикувано на 31.07.24 в 10:50

Огромно праисторическо селище проучват край Скутаре

Продължава проучването на археологията в землището на пловдивското село Скутаре. Там се е намирало открито, неукрепено селище, което е обитавано в дълъг период от време - от неолита до Средновековието (от 6-то хилядолетие преди Христа до ХІІ - ХІІІ в. след Христа). Селището е открито преди време, но пълното му проучване започна миналата година и..

публикувано на 31.07.24 в 10:43

платена публикация
Фючърсни договори срещу физическо злато: Кое е по-добрата инвестиция?

Търгуването със злато отдавно се е наложило като практика сред инвеститорите, целящи да избегнат финансови загуби във времена на икономическа нестабилност и висока инфлация. Съществуват различни методи за инвестиция в благородния метал и в днешната статия ще разгледаме два от най-популярните - физически активи и фючърсни договори. Предстои да..

публикувано на 31.07.24 в 10:17

Актуализират цените и услугите на общинските фирми в Пловдив

Промени в цените за услугите и таксите за дейности на общинските предприятия ще разгледа Общинският съвет на Пловдив в четвъртък. Предложението е на база на  увеличените им разходи и конкурентноспособност с частните фирми на пазара. По- високи са цените за всички услуги на Дезинфекционната станция, 13 от услугите на „Траурни дейности,..

обновено на 30.07.24 в 12:20

Въпреки решението на КС, каузата ни за съдебна реформа остава

"Истината е, че нямаме доверие на ИТН. През цялото им съществуване те излъчват смесени сигнали. Те свалиха и Правителството, но трябва да си дадем сметка, че точно по инициатива на ИТН се отмениха  част от реформите в Конституцията и съм убеден, че  един ден именно колегите, които инициираха това искане, дълбоко ще съжаляват". Това заяви юристът и..

публикувано на 30.07.24 в 11:06