В очакване на новия кабинет търсим още от ходовете по пътя, който се изминава от партиите за най-доброто му конструиране.
За да е пълна мозайката с лични ангажименти, трябва да има и напомняне: Когато се прави нещо съвместно, следваме европейския принцип – докато всичко не се договори, нищо не е договорено.
Борисов и партиотите в поредното управленско съчетание, коментар на политолога Димитър Аврамов, от него и анализ на "ЦУМ гейт" и пловдивските прозрения за панаира, партиите и неделимите проценти.
Аврамов каза в интервю за програма "Точно днес", че ни очаква нов кабинет, и период на кредит към него от стотина дни.
Това е период, в който трябва да изискваме добро управление в съответните ресори, без да сме вторачени в това да търсим някаква държава, която ще ни раздава, това е лош подход, смята политологът. Той каза, че рисковата част от управлението може да се търси от страна на "Обединените патриоти".
По повод на "Воля" и Марешки политологът каза, че в тази партия е популистка с изключително общи заявки за всичко.
Виждали сме такива партии в предишните парламенти, но те изчезнаха. Също така сме виждали когато някой, който има голям бизнес и започва да се занимава с политика, това са две пределно различни неща, каза Аврамов.
За акциите на МПП Димитър Аврамов каза, че според него тук има много важен въпрос и той е: Кога местната власт на Пловдив бяха прави - когато поискаха да гласуват по начин, по който да получат собственост на панаира, или тогава когато се отказаха? Обществото трябва да задава такива въпроси, заключи Аврамов.
Той каза, че според него Борисов има морален ангажимент към пловдивчани, защото е народен ппредставител от Пловдив град, но това не отменя въпросите към местния общински съвет на Пловдив: Вие защо правите неправилни неща?
Гафовете не се замазват с литература, посочи още Аврамов.
В събота и неделя в Пазарджик предстоят 2 големи кампании на сдружението "Добро сърце". В центъра на града, на „Тортата“, ще бъдат раздадени над 2000 хляба, разказа Георги Янакиев от сдружение „Добро сърце“. "Кампанията "Никой не е по-голям от хляба" цели да покажем на хората, че не е лошо да се дарява. Кампания от хората за хората – да..
Какво губи националната икономика, пренебрегвайки постиженията на българските учени? Защо бизнесът у нас не е иновативен и купува нови технологии от Запад, вместо български разработки? Според проф. Калоян Петров, директор на Института по инженерна химия към БАН, това невинаги е така, но в общия случай предприемачите предпочитат да купуват..
Средства за инвитро процедури са насочени към земеделците – това е манипулация, която измества фокуса от важни теми в държавата, категорични са от Национална асоциация на зърнопроизводителите. Те са и в стачна готовност, заради липсващи средства в проектобюджета за догодина, които са ключови за стабилността на сектора. Става дума за два..
С близо две трети се очаква да е по-малък бюджетът на програмата „Грижа в дома“ за следващата година, съобщи Веселина Ботева, която ръководи дирекция „Социална политика“ в община Пловдив. Тя припомни, че по проекта вече 5 години се осигурява патронажна грижа на самотно живеещи възрастни хора. Проектът, който е финансиран по Оперативна програма..
Има опасност Кукленият театър в Пловдив да влезе в следващата година с 200 000 лева неразплатени средства към доставчици на услуги, каза в предаването „Точно днес“ директорът му Петър Влайков. Причината е, че те не се отпускат от министерството на културата, въпреки че са част от тазгодишния бюджет. Проблемът се повтаря от миналата..