От 07.00 ч. до 17.00 ч. тази неделя ще се проведе свободен риболов от северната страна на Гребния канал в Пловдив. В съоръжението се осъществява постоянен експертен контрол по отношение на растителността и видовете риба.
Именно с цел установяването на моментното биосъстояние се препоръчва и провеждането на контролния улов. Участниците трябва да спазват стриктно определените правила, а именно – да имат актуален билет за риболов, да прилагат единствено разрешените от закона способи за улов, като е разрешено използването на до 2 въдици на човек; маломерните рибки да се връщат обратно във водата; общият улов на участник не трябва да е повече от 5 килограма.
По време на мероприятието ще бъдат предприети необходимите мерки за предотвратяване на достъпа на автомобили на участници в риболова на територията на Гребния канал.
При провеждане на мероприятието трябва да се спазват разпоредбите на Наредба за осигуряване на обществения ред.
Двама мъже са пострадали при пожара, който избухна малко след 8.00 ч. в работилница близо до Ботаническата градина в Пловдив. Това съобщи директорът на пловдивската пожарна ст. ком. Васил Димов. Един от тях е работник в халето за ремонт на електродвигатели, другият не е ясно какво е правил там. Единият мъж е с травми по главата, другият се е..
Пожар в ремонтна работилница вдигна по тревога 4 екипа огнеборци тази сутрин. Сигналът е получен малко след 8 ч. за избухнали пламъци близо до Ботаническата градина в Пловдив, съобщиха за Радио Пловдив от Регионалната противопожарна служба. Пожарникарите продължават да се борят с пламъците. Засега не е ясно дали е имало коли в халето...
В сряда времето ще бъде предимно слънчево, но и студено. Сутринта е възможно образуването на мъгли, които до обяд ще се разкъсат до слънчево време. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Вятърът ще бъде умерен от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 2 и 9 градуса. В планините ще бъде слънчево, с..
Жителите на Скутаре настояват за редовно електрозахранване и обновяване на мрежата на ЕВН. Те се оплакват от редовни токови удари, аварии и ниско напрежение, вследствие на които изгарят електрическите уреди в домовете им. През почивните дни жителите на Скутаре отново са останали без ток, затова заплашват с протест пред сградата на ЕВН. Спират..
Пореден протест в Пазарджик преди началото на делото срещу Никола Райчев, намушкал с нож 21-годишния Ангел Здравков заради момиче. В 9 часа пред Съдебната палата в Пазарджик близки и приятели на семейството на Ангел ще се съберат и ще поискат съдът да постанови най-тежката присъда за убиеца – доживотен затвор. Жестокото убийство бе извършено на..