Няма крaтък отговор защо напрежението стигна до тук, но хубавото е, че пикът като че ли отминава. Изтече мътната вода, хората вече успяват да кажат каквото имат да споделят и с властта, и с обществото.
Анализ на последните събития, аналогиите с други подобни места и сюжети прави Грета Дженева – журналист, дългогодишен кореспондент на вестник „Марица“ от Асеновград, сега собственик на фирма за публични комуникации.
Самият протест не е непознат като формат, хубавото е, че силите на реда и разумът надделяха. Ако фокусът на вниманието обаче остане върху „овладяването на огъня“ протести като този ще има още - смята тя.
Опасното според нея - обществото се радикализира - и българи, и цигани, и медии, и социални мрежи...
Интернет направи възможно всеки да каже каквото иска, включително да насърчава към провокации, а това е опасно. Имаше неофашистки призиви.
Законът трябва да влезе в компютрите, територията там е открита и все по- опасна.
Поводът се изгуби, но и слуховете помогнаха да тръгне недоволство в такава посока - настръхнали от полупроверени информации хора тръгнаха едни срещу други, припомни Грета Дженева.
Напластеното усещане е, че инцидентът не е събран като фактология в пълния му обем и тя се дължи, включително и за да се накажат виновните.
Случаят показва, че интеграцията е пробита. Все по- важно е всички да видят, че законът е за всички. Ако има незаконни постройки - да ги бутат, но някой попита ли дали тези хора там обитават точно тези къщи, каква въобще е връзката. Първите информации за презастрояването е от 90-тте, бумът беше 2000 година, но до ден днешен нищо не съборено...Същото е и с адресните регистрации.
Циганите не са си измислили гетата, вратите в закона, те се възползват от това, което беше позволено от други.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..