Община Раковски участва във второто издание на конкурса "Екообщина" в категорията „Енергийна ефективност на сградите”, като критериите за участие са за община с население под 40 000 жители с най-голям напредък в сферата на енергийната ефективност на сградите .
Инициативата се организира от Посолството на Франция в България. Целта е да насърчи устойчивото развитие на българските общини в няколко области. Конкурсът е платформа, която за втора година ще популяризира постиженията на българските общините в категориите: "Устойчиво управление на водите", "Устойчиво управление на отпадъците", "Устойчива градска мобилност" и "Енергийна ефективност на сградите".
Община Раковски се възползва успешно от Програмата за енергийна ефективност както и от други програми , финансирани от Националния доверителен екофонд и за 5 години са инвестирани 8 милиона лева . В предходния мандат на местната управа са санирани всички училища и детски градини на територия на общината, обясни заместник кметът Йовко Романов
Красивото читалище в центъра на Раковски изглеждаше по много различен начин, преди да го реновираме. С 400 хиляди направихме пълно саниране, подменихме дограмата, нов покрив. Кандидатстваме за сградата на общината и на още едно читалище. По Програмата за енергийна ефективност имаме четири обекта – блоковете в Раковски и един в Шишманци, коментира заместник кметът.
Санирането на блоковете в община Раковски продължава, а стартът бе даден през март тази година. Проектът е изцяло финансиран от Националния бюджет, като общата стойност е 1 137 120лв.
Успоредно с ремонтните дейности по санирането на готовите лицеви части на жилищните блокове грейна лика на Г.С. Раковски и герба на общината.
В началото на октомври ще бъдат отличени добрите практики и опитът на онези общини, които полагат системни усилия за постигане на високи екологични цели и ще се даде възможност на една община лауреат от издание 2017 на конкурса да представи инвестициите и добрите практики, които е развила, както и да сподели получения опит благодарение на учебното си посещение във Франция.Повече за инициативата може да чуете в прикачения звуков файл.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..