Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вертолет от Крумово гаси пожарите в Македония

| обновено на 09.08.17 в 10:09

Екипажи и вертолет Ми-17 от 24-та авиационна база - Крумово на българските ВВС гасиха горски пожари в община Македонски брод, Македония от 2 до 6 август т.г. Командири на двата екипажа, в състав общо от 12 военнослужещи, бяха майор Борислав Тафков и майор Александър Цанков. В гасенето на пожара участваха и техни колеги от Македония и Турция.

Българските военни действаха в района на Скопие, като за пет дни налетяха 20 часа, изпълниха общо 81 захода и обляха с приблизително 210 тона вода обхванатите от пожара горски масиви.

"Получихме задачата на 1 август и след задължителната подготовка на другия ден потеглихме за Македония", казва за БТА майор Тафков. По думите му в Скопие българските екипажи веднага са започнали оказване на помощ на македонския народ за справяне с големите пожари, които бушуват и в момента.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 30 скъпи коли иззе ГДБОП в София, Пловдив и Пазарджик

ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства.  Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..

обновено на 21.02.25 в 12:55

НАП влезе на проверки в борси, тържища и магазини

Служителите от „Фискален контрол“ на НАП проверяват по-големите борси, тържища и хранителни магазини в цялата страна, сред които и борсата в пловдивското село Първенец. Контролните действия са част от правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки и ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги.  Данъчните инспектори..

публикувано на 21.02.25 в 12:51

Държавата дава на Пловдив 93,6 мил. лв. за 7 проекта, 6 от които стари

На 404 милиона 557 хиляди лева ще възлиза субсидията от централния бюджет за финансовата рамка на Пловдив за 2025 година. Това показват данните от проекта на бюджет на страната, публикавана за обществено обсъждане. Общата субсидия за делегираните от държавата дейност е за малко над 391 милиона лева, а изравнителната субсидия възиза на почти 7..

публикувано на 21.02.25 в 12:31
УМБАЛ

УМБАЛ "Свети Георги" става част от глобална лечебна програма

УМБАЛ "Свети Георги" – Пловдив се присъедини към глобална програма на Международната фондация за остеопороза, с която се улеснява прилагането за грижи след фрактури и за вторичната им профилактика.  В екипа участват както специалисти от Клиниката по ревматология на болницата, така и  студенти по вътрешни болести и ревматология. Всички те не само..

обновено на 21.02.25 в 11:56

Съветници от ДПС-Доган в Смолян припознаха Пеевски за лидер

Трима от четиримата общински съветници на ДПС в Смолян напускат партията и ще направят група „ДПС – Ново начало. Сред напусналите е и Велко Хаджиев, който беше председател на групата на ДПС-Доган в местния парламент. Другите двама са  Минчо Симов и Виждана Младенова.  Велко Хаджиев  обясни, че сред мотивите за напускане на ДПС с почетен председател..

обновено на 21.02.25 в 11:54