Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нямам притеснения, че финансист ще управлява здравеопазването

Снимка: БГНЕС

Малко се изненадах от това, че спрягат Кирил Ананиев за поста министър на здравеопазването, защото знам всички отговорности, които е поел сега.

Но явно са се спрели на него. Не се притеснявам от това, че тъй като познавам г-н Ананиев от много години. Според мен този избор не е случаен. Кирил Ананиев има много качества – умее да отстоява идеите и каузите си. Той е и много диалогична личност, а е много важно министъра на здравеопазването да бъде диалогичен и да успява да обедини противостоящи интереси в общата кауза за реформа. Нямам страхове, че финансист ще управлява здравеопазването, това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Иван Кокалов, вицепрезидент на КНСБ и член на Надзорния съвет на НЗОК.

Той подчерта, че не трябва да има и притеснение от възможността новия министър да гледа само числата, тъй като в качеството си на председател на НС на НЗОК, Кирил Ананиев се е вслушвал с чисто медицински аргументи.

Много важно е и какъв екип ще има около него, защото не е дадено един човек да разбира от всичко, коментира доктор Иван Кокалов.

Цялото интервю с доктор Иван Кокалов можете да чуете в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ружка Генова в "Добро утро, ден!"

Ружка Генова  е наш гост в първата седмица на март 2025 година.  В края на 2022 година международната майсторка по шахмат бе обявена за училищен ръководител №1 от Министерството на младежта и спорта. Ружка Генова е директор на Спортно училище „Васил Левски“- Пловдив от 1 юли 2019 година, преди това от 2001 до 2013 година е била заместник-директор..

обновено на 07.03.25 в 16:46

Девизът „Борба за мир чрез въоръжаване“ е парадокс

Европа обяви план за най – мащабното превъоръжаване от Втората световна война насам. Милиарди заеми за оръжие.  А идеята на първата европейска общност – Европейската общност за въглища и стомана, бе недопускане на нова война и гарантиране на Световен мир. След 75 години Обединена Европа се готви за война. Същевременно, вече няколко..

публикувано на 07.03.25 в 16:39
Кузман Илиев

Вместо за детски градини ще даваме пари за въоръжаване

Отбрана за сметка на кохезионните фондове? Какво ще се случи с парите по Плана за възстановяване и устойчивост? Ще разреши ли Европа неусвоени от България средства да се използват за отбрана? И как  всичко това ще се отрази на страната ни - темата  коментира в програма "Ден след ден" икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия "България..

публикувано на 07.03.25 в 16:14
Кънчо Стойчев

По примера на Италия и тук да имаме кооперативни магазини

Създаването на държавни магазини за български храни в пощите с надценки до 10%. Мисия възможна ли е идеята на Делян Пеевски, която ще се вкара между двете четения на бюджета? Търсим коментара на социолога  Кънчо Стойчев , който е член на Съюз „Произведено в България”. Кънчо Стойчев смята, че подобна посока на мислене е правилна. "Още преди 20 години..

публикувано на 07.03.25 в 15:04

Тръмп няма да допусне Европа да е дом на неговата опозиция

Решенията за новата политика на ЕС в областта на сигурността се взимат от същите хора, които преди 5 години със същата тържественост приеха Зелената сделка, а посля я отмениха, така че съм много хладно настроен и скептичен за това, което сега се предприема, коментира последната среща за Украйна в Брюксел политологът Тончо Краевски. Виждаме голяма..

публикувано на 07.03.25 в 11:39