Хейди Оливия Колиндж е от Великобритания, но в момента е в Пловдив и е на лечение в Университетската болница " Свети Георги". Тя е пациент на Клиниката по ортопедия и травматология, където и е поставена изкуствена тазобедрена става. Новината съобщи началникът на клиничното звено проф. д-р Владимир Ставрев.
Той разказа, че 66-годишната жена е научила за по-добрите възможности и значително по-кратките срокове за извършване на подобни операции в първата пловдивска университетска болница. В родината си тя е трябвало да чака месеци, за да бъде подменена тазобедрената й става.
Защо една британка избра да се лекува в Пловдив? Отговорите на този въпрос са няколко. Първо тук не се чака толкова дълго, колкото в родната й страна, второ- специалистите и клиниката тук са на световно ниво и трето - като здравно осигурен член на ЕС, тя може да се лекува по клиничните пътеки по здравна каса и у нас. А и вероятно, може да си ползволи финансово доплащането на консумативите при този вид операции.
Проф. Ставрев днес представи случая. В него няма нищо уникално и необичайно. Като водещ специалист в тази област за миналата година той е инплантирал 187 изкуствени стави.А Хейди е поредният за тази година
След като се свързала с проф. Ставрев двамата са уточнили приемането й в УМБАЛ „Свети Георги“ и заплащането за лечението. Тъй като пациентката има Европейска здравна карта, лечението й в България е на принципа на клиничните пътеки, по които се приемат родните пациенти.
Всъщност Хейди не е за първи път в България. От 10 години нейната сестра Лиса живее в ивайловградското село Свирково. Тя също е ползвала услугите на родното здравеопазване, преди време и е правена операция на очите. Двете британки са доволни от грижите на лекарите в пловдивската клиника. Хейди разказа, че в Англия е трябвало да чака дълго врем-около 2 години за плановата операция и сестра й предлага да потърсят болница в България.
Хейди вече се чувства добре и прави първи стъпки.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..