Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съвестта ми е абсолютно чиста

Снимка: marica.bg

Нагоре по цени, но със стари собственици ще се реализира и пловдивският проект за разкриване на Римския форум от източната страна на Централна поща.

Срещу 5 милиона 163 хиляди лева община Пловдив ще изкупи имота, продаден на частен инвеститор през 2003-та година за 1 милион и 200 хиляди лева. За сделката и ползите – интервю с екскметът Иван Чомаков.

Казах си, че няма нищо лошо в решението на ОбС да изкупи отново Римския форум от източната страна на Централна поща. Благодаря ви за това интервю, защото много е лесно на чужд гръб да си правиш политика. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Чомаков. Той припомни, че по време на предизборната кампания през 1999 година всички избиратели са го питали какво ще се прави с тази дупка. И тръгнахме да търсим вариант, който да удовлетворява всички, заяви бившият пловдивски кмет.

Иван Чомаков подчерта, че цената на имота през 2003 година е определена от Общинския съвет, но след сериозна експертиза.

Така се стига до продажбата за сумата от 1 милион и 200 хиляди. Инвеститорът е бил задължен да инвестира 2 милиона за възстановяване на археологията. И тук започнаха проблемите – от една страна политически, а от друга - чисто финансови интереси, а от трета - съдебните дела с държавата, които приключиха чак през 2008-ма, когато не бяха кмет, коментира Иван Чомаков.

Бившият кмет коментира и нападките срещу него по отношение на друга знакова сделка - „Пълдинтуринвест“.

Дойде ми до гуша всички проблеми да се приписват на мой гръб. Ако има някъде един мой подпис по сделката, да дойдат и да ми го покажат. Предложението беше на ОбС и там се обединиха всички политически сили – до една. Съвестта ми е абсолютно чиста, категоричен бе Чомаков.

Цялото интервю с Иван Чомаков можете да чуете в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Нужен е стандарт за използване на ботулиновия токсин

Какви са рисковете от използването на ботулиновия токсин? Според доц. д-р Даниел Янков, зам.-председател на Българската асоциация по пластична реконструктивна и естетична хирургия, ботулиновият  токсин тип А е медицински продукт, предназначен за терапевтични средства и козметични процедури в целия свят и като вид естетична процедура заема първо..

публикувано на 05.02.25 в 15:58

Три организации с протестна дата срещу високите цени на храните

В обща позиция три организации в България се обявяват срещу високите цени на хранителните продукти и обявяват датата 13-ти февруари за протестна. В обща позиция от Движение „Системата ни убива“, Федерацията на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи твръдят, че в последните седмици в търговските вериги и във всички по-малки..

публикувано на 05.02.25 в 15:51

Ботулизъм след ботокс не е описан в научната литература

За съжаление добрите примери в естетичната хирургия, които са много повече, остават незабелязани и обикновено виждаме лошата практика, каза в коментар на скандала с нашумелия случай на некоректно поставен ботокс доц. д-р Елеан Зънзов - началник на Клиниката по пластично-възстановителна и естетична хирургия в УМБАЛ „Св. Георги". Той сподели, че..

публикувано на 05.02.25 в 10:55

И учителите трябва да се готвят за матура по математика

„Идеята за задължителна матура по математика трябва да се погледне от различни ъгли. В европейски и световен мащаб математиката е приоритетна. През годините ние малко я пренебрегнахме, била трудна, децата не се справяли. Проблемите не са еднозначни. Започваме сега отзад напред. А трябва да се гледа по-мащабно. Математиката не е само учебен..

публикувано на 05.02.25 в 10:54

Атанасова не бива да е член на Венецианската комисия

Защо пловдивски адвокати готвят протест срещу избора на Десислава Атанасова за член на Венецианската комисия?        Според адвокат Емилия Недева от Пловдивската адвокатска колегия и процедурата за избор на наш представител във Венецианската комисия, и името на Десислава Атанасова са смущаващи. По думите ѝ в случая не става дума за избор, а за..

публикувано на 05.02.25 в 10:27