Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

100 нови автобуса тръгват по линиите на градския транспорт

| обновено на 15.01.18 в 16:00

До месец март Пловдив ще има най-модерния градски транспорт. Още над 100 нови автобуса ще бъдат пуснати по 13 линии на масовия градски транспорт. За тях кандидатства консорциум от пловдивски превозвачи. Изискването е по тези линии да бъдат пуснати автобуси с най-високи показатели, които да гарантират качеството на услугата в града. Те ще бъдат включени в системата за управление на градския транспорт и по този начин информацията на електронните табла по спирките ще бъде пълна.

С приключване на процедурата за 13-те линии Пловдив ще има най-модерните автобуси в България, категоричен е кметът Иван Тотев.

От месец февруари се правят и промени в градския транспорт, които целят повишаване качеството на услугата. От 1 февруари с удължен машрут ще се движат автобусите с номер 93, те ще се движат до Индустриалната зона „Радиново“ и село Радиново. Спирки ще има до Завод „Маджаров“ и фирма „Либхер“, а също и в село Радиново.

От 15 февруари се удължават и маршрутите по две линии. Рейсовете, които обслужват линия номер 113, ще се движат до „Остромила“, а автобусите с номер 9 ще се движат до Индустриалната зона в „Тракия“. До края на месеца се очаква Общинския съвет да вземе решение и за изцяло нова линия, която ще обслужва Летище „Пловдив“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

От днес таксата за паркиране в синя зона в Асеновград е 1.50лв.

Нови цени за паркиране влизат в сила от днес в Асеновград. Престой на синя зона и общински паркинги за 1 час се увеличава с 50 стотинки и 1.50 лева. Стойността на служебен абонамент за паркиране в Централна градска част е 50 лв. на месец, паркирането за автомобилите на домуващите в централната зона струва 60 лв. на година. Таксата за местата..

публикувано на 03.02.25 в 15:09

Полицай пострада при сбиване на две компании в Смолян

Полицай пострада при сбиване на две компании в Смолян. В събота през нощта дежурен полицейски наряд реагира на сигнал за сбиване между две компании в казино в областния град. При пристигането си пред обекта, при опит за задържане на двама мъже на 25 и 26 години са отправили обидни думи, закани и нанасяне на удари към полицейските служители...

публикувано на 03.02.25 в 14:14

Пловдив е на трето място в страната по заболеваемост от грип и ОРЗ

Нарастват случаите на заболели от грип и остри респираторни заболявания в област Пловдив. По последни данни на Националния център по заразни и паразитни болести за седмицата от 27 януари до 2 февруари нивото на заболеваемост достигна 318 на 10 хиляди души. Най-голямо е завишението на заболеваемостта в групата от 15 до 29 години, следвани от..

публикувано на 03.02.25 в 14:00

ПП свали доверието си от кмета на "Северен" Венцислава Любенова

Ръководството на ПП свали политическото си доверие от кмета на район „Северен” Венцислава Любенова.  Решението е взето на заседание на Изпълнителния съвет на партията, на който е обсъден аработата на кметовете и общинските съветници, избрани с нейната листа. "Като изрази общо задоволство от работата на избраниците си по места, Изпълнителния съвет..

обновено на 03.02.25 в 13:23

Започва ремонт на отсечка по пътя Пловдив - Строево

Първа копка за реконструкция на републиканския път, който свързва Пловдив със Строево – Красново – Кръстевич, в рамките на село Труд, направиха кметът на община „Марица“ Димитър Иванов и кметът на селото Спас Стайков. Трасето е дълго малко 1,1 км, а реконструкцията му ще струва 2 121 000 лв. Парите са осигурени от Министерството на..

публикувано на 03.02.25 в 13:21