353 сигнала са изпратили пловдивчани през 2017 година до обществения посредник в града. Жалбите са разпределени в 17 групи като най – многобройни са оплакванията от незаконното строителство в Пловдив. Тези сигнали са 53 и са от всички пловдивски квартали. Особено тежка обаче е ситуацията в квартал „Тодор Каблешков“, намиращ се непосредствено до Шекер махала, съобщи изпълняващият длъжността омбудсман на Пловдив Борислав Стаматов.
Той посочи, че живеещите в квартала българи поставят остри проблеми, свързани не само с незаконното строителство в граничната с тях ромска махала, но и с чистотата, инфраструктурата, отглеждането на домашни животни и спазването на обществения ред от страна на ромите. По всеки сигнал е направен оглед на място и голяма част от проблемите са решени, заяви пловдивският обществен посредник.
Той призна, че жителите на квартала са недоволни от действията на районната администрация.
Гражданите протестират срещу бавните процедури по издаване и влизане в сила на заповедите за разрушаване на незаконните постройки, постоянното изникване на нови и настояват за много строг контрол, обясни Борислав Стаматов.
Той подчерта, че контактува пряко с всички районни кметове и директори на общински предприятия, посочва поставените от гражданите проблеми и изисква съдействието им.
От две - три години постъпват и жалби, породени от влезлия в сила закон за етажната собственост, отбеляза Стаматов и подчерта, че проблемите там са остри и са между съседите. Неразбирателствата са свързани предимно с разходите за общите части на сградите, както и с участието на етажната собственост в програмата за саниране.
Само 1% от всички пловдивчани, потърсили съдействие от обществения посредник през 2017-та, са недоволни от резултатите, заяви Борислав Стаматов. По думите му, тези граждани просто търсят конкретен резултат и ако не го получат, са категорично недоволни. Според Стаматов, 1 % недоволство не е лош резултат за институцията омбудсман в Пловдив.
Управляващата коалиция изглежда стабилна, поне досега не е имало някакъв по-сериозен трус, каза в предаването "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов . "Създаде се усещането, че такъв е възможен, заради постановката в бюджета за пенсиите, че няма да растат с швейцарското правило. След силна критика от страна на БСП и на опозицията това бе..
„Съдейки по проекта на бюджет за 2025 година и прогнозата, която е дадена до 2028 година, очевидно е, че икономиката, демографската система, участието ни в ЕС, са с големи проблеми. Тоест – България е в хиперкриза. И проблемите не са толкова в бюджета, колкото в икономиката, в нашите връзки с други европейски страни. Тъй като..
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..