Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обединението в дясно-център идва точно навреме

„Според мен едно такова обединение идва точно навреме. 

В последните 10 месеца трите партии плюс БЗНС и ДЕОС изразихме общи позиции по редица проблеми. Очевидно е, че България има огромен шанс да просперира икономически заради човешкия си потенциал, затова че се числи към свободния свят. Проблемите вече идват на ниво правителство – това е политиката на сегашния кабинет. Трябва да убедим гражданите, че ние сме истинската алтернатива на управление“ – заяви в интервю за Радио Пловдив Владислав Панев – съпредседател на Зелените и член на политическия съвет на новата коалиция „Демократична България“.

„На предните избори ние, Зелените направихме възможното и се включихме в коалиция с „Да, България“ и ДЕОС. За жалост тя не се оказа толкова широка, че да постигнем някаква промяна в България. Да, възможно е това да е било грешка, но се надявам да я поправим“ – заяви Панев.

„В обединението има центристки и десни партии и това не е тайна. Имаме различия по много малко въпроси – с „Да, България“ и с ДСБ, но ние с тях си ги знаем. Целта обаче ни е обща – превръщането на България в свободна, богата и чиста държава“ – твърди Панев.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

От с. Ивайло започват безплатни профилактични прегледи

Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а  инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..

публикувано на 19.02.25 в 16:50
Илия Проданов

Искаме решения за българските производители на храни

Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки.  "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..

публикувано на 19.02.25 в 16:25

Страната бясно влиза в дългова криза, изходът е поголовно рязане

Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази  година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват  80 млрд и след това 87 млрд. лева.  България затъва в бясна скорост в..

публикувано на 19.02.25 в 15:54

EVN e против решението за компенсиране на битовите клиенти, останали без ток

Ръководството на  "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително.   "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..

публикувано на 19.02.25 в 14:57

Филиалът на ТУ отваря 12 свои лаборатории за ученици от март

Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..

публикувано на 19.02.25 в 13:10