14 години от шампионската титла на Локомотив (Пловдив)

Днес се навършват точно 14 години от паметния мач на Локомотив (Пловдив) срещу Славия, в който „черно-белите“ спечелиха историческата първа шампионска титла. Двубоят бе от предпоследния кръг на сезон 2003/ 2004 и се игра пред 13 500 зрители на „Лаута“.

Локомотив победи с 3:2 и така си осигури предсрочно златните медали. След последния сигнал хиляди фенове нахлуха на терена, за да празнуват заедно с футболистите.

„Черно-белите“ поведоха с 2:0 още до 13-ата минута с попадения на Мартин Камбуров и Бобан Янчевски. Славия се върна в мача чрез Джоров и Чавдар Янков, за да дойде 78-ата минута, когато Нешко Милованович вкара от дузпа и донесе така желаната радост на хиляди локомотивци.

Ето кои бяха героите в този мач, водени от старши треньора Едуард Ераносян:

Васил Камбуров, Владимир Иванов, Кирил Котев (33- Александър Тунчев), Иван Пасков, Роберт Петров, Георги Илиев, Ванчо Траянов, Иво Михайлов (57-Иван Кризманич), Мартин Камбуров (75-Нешко Милованович), Екундайо Джайеоба, Бобан Янчевски.

Локомотив не се даде и на Копенхаген!

Локомотив (Пловдив) и Копенхаген не излъчиха в първи мач от третия кръг на Лигата на конференциите. На „Лаута“ „смърфовете“ и техните гости си размениха по едно попадение през вторите 45 минути за крайното 1:1. В добавеното време на мача пък Айвън Ангелов получи директен червен картон и родният тим доигра срещата с човек по-малко. В 5-ата минута..

публикувано на 05.08.21 в 22:01

Пети медал за България на Олимпийските игри в Токио!

Евелина Николова спечели пети медал за България на Олимпийските игри в Токио, след като тушира вицешампионката от Рио 2016 Валерия Коблова (Руски олимпийски комитет) в схватката за бронза в категория до 57 килограма на женската борба. Николова повали Коблова на тепиха в края на първата част и я тушира след 2:49 минути игра. До този момент..

публикувано на 05.08.21 в 17:11

Злато за Ивет Горанова, България има отново олимпийски шампион

21-годишната Ивет Горанова пренаписа българската олимпийска история след като стана шампионка на игрите в Токио, отложени от миналата година заради пандемията от Covid-19. Тя триумфира в турнира по каратекумите в категория до 55 килограма, доставяйки огромна радост на цяла България в горещите и задуишни първи дни на месец август. Ивет е дебютантнка на..

публикувано на 05.08.21 в 15:33

България с 3 лодки на СП по гребане в Пловдив

Три лодки ще представляват България на Световното първенство по гребане за юноши и девойки, което ще се проведе от 11 до 15 август в Пловдив. В четворката скул при юношите ще гребат Христо Нешев, Иван Табаков, Васил Шунтов и Стефан Мутич, на скиф ще участва Иван Йорданов, а двойката без кърмчия се представлява от Иван Янкулов и Цветомир Малинов...

публикувано на 04.08.21 в 16:38

Стойка Кръстева ще се бие за златен медал на Олимпиадата!

Българската боксьорка Стойка Кръстева ще се бие за златен медал на Олимпиадата, след като победи японката Цукими Намики на полуфиналите в категория до 51 кг на женския боксов турнир в Токио. Първият рунд беше присъден в полза на Стойка Кръстева с 4:1 съдийски гласа. Втората част реферите единодушно дадоха на българката - 5:0. Стойка беше..

публикувано на 04.08.21 в 16:29