Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нощни автобуси ще се движат по пет линии в Пловдив

| обновено на 23.05.18 в 16:01

Днес на заседание общинските съветници приеха актуализацията на транспортната схема в града. 


С 38 гласа „За“ и 1 против, автобусните линии номера: 1, 6, 12, 21 и 44 , които обслужват централната градска част и крайните квартали ще се движат до 24:00 часа. 

Интервалите на колите ще бъдат по-дълги след 20:00 часа. Нововъведението стана възможно след като след като в Бюджет 2018 на Пловдив бяха заделени още 1 милион лева към 5-те милиона лева, които градската управа дава годишно като компенсации на фирмите-превозвачи в града.

Припомняме, че по линия 1 последният автобус през делничните дни ще тръгва в 23.58 минути, като интервалът ще е около 30 минути. В почивните и празничните дни последният рейс ще е в 22.37 минути, а интервалът е 35 минути.

За № 6, който се движи до Прослав последно ще тръгва в 23.58 минути, а интервалът между рейсовете е около 25-30 минути. През почивните дни от последна спирка рейсът тръгва в 22.33 минути. Интервалът е 1 час.

По линия 21 последният автобус е в полунощ през делничните дни, а през празничните в 23.22 минути. Интервалът е 1 час.

За линия № 12 нощните автобуси приключват в 23.58 минути в делнични дни, а в празнични в 22.36 минути. Интервалът е 30 минути и в двата графика. Този график ще действа и за линия № 44.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Спират тежките камиони по АМ "Тракия" следобед

От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала  (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..

публикувано на 27.07.25 в 08:22

Пик на жегите в неделя, Пловдивска област сред най-застрашените - до 42°

Червен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 11 области у нас. За останалите региони  предупредителният код е оранжев. Очакват се и гръмотевични бури след пладне в западните райони. Сред застрашените от пиковите жеги е и Пловдивска област.  Днес ще бъде слънчево, след обяд - отново много горещо...

публикувано на 27.07.25 в 08:14

Червен код за горещини над 40 градуса, отново BG-Alert в Пловдив

И  за днес, и за утре е обявен червен код за опасно горещо време, не само в Пловдив , а и в още над 10 области на страната с очаквани температури над 41 градуса по Целзий.  Още в 10 часа сутринта, продължиха предупредителните съобщения от системата BG-Alert по мобилните телефони на фона на силен звуков сигнал: Предупреждение! Високи..

обновено на 26.07.25 в 10:15

Хеликоптери от авиобаза "Крумово" гасят пожара в Благоевградско

Втори хеликоптер от авиобаза Крумово се  включи днес  в гасенето на пожара в района на село Илинденци, съобщиха от Министерството на отбраната. Военнослужещите с хеликоптер Ми-17 излетяха в 15:38 ч. от 24-та авиобаза, за да подпомогнат действията. Ситуацията с горския пожар над благоеградското село Илинденци в  община Струмяни се усложни..

публикувано на 26.07.25 в 10:15

Катаджията, поискал 1200 лева подкуп, остава в ареста

Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева.  Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от  1200 лева. Собственикът..

публикувано на 25.07.25 в 16:43