Избягалият от Трето районно управление в Пловдив арестант се предаде сам в прокуратурата в Монтана и е задържан от наблюдаващия прокурор там за 72 часа.
25 годишният Петър Петров е взел това решение с посредничеството на адвокат, който го е посъветвал да спре да се укрива.
Предстои довеждането в следствения арест в Пловдив.
Припомням, че във вторник Петров, който бе в ареста на районното за наркотрафик, избяга от там през прозореца на тоалетната и бе обявен за общодържавно издирване.
Случаят предизвика дисциплинарна проверка в полицейското управление, а вътрешният министър Валентин Радев коментира, че той показва съществени пропуски в работата на полицаите.
Към днешна дата беглецът вече е две обвинения - първоначалното - за разпространение на наркотици и второ - за бягство от ареста.
Командирът на Трета авиобаза „Граф Игнатиево“ бригаден генерал Николай Русев става командир на Военновъздушните сили. Това става ясно от днешното решение на Министерския съвет, по предложение на министъра на отбраната Атанас Запрянов. Кабинетът предлага на президента да издаде указ за рокадата, влиза в сила от 1 април. Правителството предлага..
Делото за убийството на 21- годишния Ангел Здравков се отлага за 9-ти април. Той бе смъртоносно прободен с нож преди три години от 18-годишния тогава Никола Райчев заради момиче. На днешното заседание съдът прие съдебно-медицинската експертиза, която доказва, че Никола Райчев е психически здрав. Според вещите лица, в момента на нападението,..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
По данни на полицията инцидентът е станал снощи при спускане с колело от село Лясково към Асеновата крепост. 47-годишният колоездач се е блъснал в бетонен ограничителен елемент край пътя и загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство, изясняват се причините за смъртта на колоездача.
Кметът на община Калояново Младен Кичев подписа договор с Държавен фонд „Земеделие“ по проект „Рехабилитация на улична мрежа в сeлото Калояново". Договорът е на стойност почти 1 772 000 лв. Ще бъде извършена рехабилитация на улиците „Петър Берон“, „Цанко Церковски“, „Васил Левски“. Ще бъдат положени нови асфалтови настилки и изградени нови..