Заради свлачища общините Чепеларе и Девин остават в частично бедствено положение
Изключително затруднено е движението през главния път Кричим - Девин. В района на отсечката за село Осиково част от пътното платно е пропаднало и върху него тече около 30 см. вода от придошлата Тепарска река. На място са екипи, които със специализирана техника почистват наноси и отпушват водоскоци.
Преминаването на автомобилите в двете посоки се осъществява след изчакване.След три дни откъснати от света жителите на село Осиково вече имат път. Вследствие на обилния дъжд няколко свлачища до селото бяха прекъснали достъп.
В района на фабрика "Колорит" има затрупан ТИР от наноси. В селото има наводнени повече от 10 къщи, като в дома на Ангел Джуров продължава да извира бистра вода с огромен дебит.
Окръжна прокуратура - Пловдив привлече като обвиняеми трима мъже за притежание на 205 килограма марихуана на стойност повече от четири милиона лева. Те са задържани в землището на Ръжево Конаре при специализирана полицейска акция на ГДБОП. Дрогата е открита в микробус и лека кола, разпредена в найлонови пакети. Според изготвената експертна..
Общинският съвет на Пловдив не прие предложението на кмета Костадин Димитров за изработването на Подробен устройствен план за техническа инфраструктура „Улична канализация за битови води по общински пътища и имоти” в Прослав. Имотът се намира от северната страна на улица „Пещерско шосе“ и одобрението на подробния устройствен план е дадено през..
Общинските съветници от ПП-ДБ Веселка Христамян и Борислав Матеев отправиха питане до кмета Костадин Димитров за ползите и щетите от ледената пързалка в Пловдив, която беше демонтирана преди броени дни. Съветниците настояват да се оповестят финансовите ползи и постъпленията към бюджета на администрацията от последните три сезона на реализиране на..
Смятам, че двата бойкота отвориха тема, която обедини широки целеви групи от хора към една определена цел. Така министърът на земеделието Георги Тахов коментира в Пловдив въпроса дали двата бойкота досега са постигнали намаляване на цените на основните хранителни продукти в големите търговски вериги. Министър Тахов откри Третата национална среща на..
В деня на третия бойкот пловдивчани пазаруват в големите хранителни магазини, показа репортерска проверка на Радио Пловдив. Някои от купувачите дори бяха забравили, че за днес е обявена трета протестна акция и призив да не се пазарува в големите вериги, както и да се работи с търговските банки. "Подкрепям бойкота, защото цените са прекалено..