Три пловдивски общини обявиха частично бедствено положение заради свлачища и скъсани диги.
От Кризисния щаб в Областната управа информираха, че в Садово и Родопи има скъсани диги на река Чая, вследствие на което реката заля пътищата Ягодово – Катуница и до летище Пловдив и стотици декари земеделски площи.
121 литра на квадратен метър дъжд са паднали през последното денонощие в областите Смолян и Пловдив, съобщиха от Министерството на земеделието и храните. В Родопите валежите са продължили до 4 часа тази сутрин. Те са качили нивото на Чая над максималното, което тя може да поеме.
Това е довело до скъсване на дигата на река Чая край Катуница.
Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..
Стартират безплатни профилактични прегледи в населените места от община Пазарджик. Съвместната кампания е на МБАЛ-Пазарджик и Общината. Прегледите започват на 25 февруари от 9 ч. в здравната служба на село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места. „Инвестицията в..
3000 лева глоба ще бъде наложена на мъж, дрифтил по Коматевско шосе. Опасното шофиране е било заснето и качено в социалните мрежи, след което полицията е открила шофьора на Лексуса. На 36- годишния мъж е съставен акт и му е отнета шофьорската книжка за една година.
Министърът на земеделието Георги Тахов откри в Пловдивския панаир международните изложби на хранителната индустрия "Агра", "Винария" и "Фудтех". Трите изложби оформят мегафорум, който е без аналог на Балканите. Според изложителите и организаторите е важно, че земеделието връща своя нормален ритъм и своята прогнозируемост. Откриват се..
Започват засилени проверки на тежкотоварни автомобили по републиканската пътна мрежа, включително на територията на Пловдивска област. За целта са разположени екипи на „Пътна полиция“, Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ и други органи. В момента проверки се извършват в района на Мемориален комплекс „Освободители на Пловдив“ на..