Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поведението на БСП по случая "Бенчев" е много нелепо

| обновено на 07.08.18 в 12:46

Не съм изненадан от факта, че Бенчо Бенчев беше пуснат на свобода.

Още от самото начало ми изглеждаше, че прокуратурата едва ли ще има доказателства за по-сериозната част от обвинението, а  – свързаната с пране на пари от Митьо Очите от въпросния бизнесмен. Още от началото имах и съмнения дали залавянето на Митьо Очите, заедно с Бенчев и с бившия депутат от ДПС, не е просто плод на една случайност, благодарение на която службите разкриха връзките между тях. Това са известни факти в града от много време. В този смисъл поведението на БСП е много нелепо, това заяви в интервю за Радио Пловдив Слави Ангелов, главен редактор на вестник „168 часа“.

Той припомни, че Бенчо Бенчев е два мандата не само общински съветник от БСП, но и заместник-председател на ОбС в Бургас.

Не може да се правиш, че не виждаш някакви неща с години, а сега просто да кажеш – „Ние се разграничаваме“, особено за партия като БСП – при която лицемерието си е някаква постоянна величина. Това е една партия пълна с милионери, които се правят на социалисти. Според мен това е нелепо като идеология. Това показва, че всичко е само бизнес при тях, твърди Слави Ангелов.

Цялото интервю със Слави Ангелов можете да чуете в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Не е вярно, че ще има 30% ръст на туристическите цени за лятото

Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по- високи, каквото се каза вчера на среща на министъра на туризма Мирослав Боршош с туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от..

публикувано на 06.02.25 в 16:45

Историята се учи с преживяване и като приказка

Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..

публикувано на 06.02.25 в 16:37

Който иска контрол на цените, нищо не разбира или е популист

Опитът да се контролират цените на стоки и услуги е еднозначен и той е, че абсолютно не работи, коментира пред Радио Пловдив финансовият експерт Любомир Дацов. Подобни практики, смята той, обслужван целите на силните правителства или някакви популистки интереси.  "Няма как да се решат структурни проблеми с мерки за контрол върху цените. Това..

публикувано на 06.02.25 в 15:59

Заради улица без достъп мъж от село Брезе почина

64-годишен жител на девинското село Брезе почина вчера, защото линейката не могла да стигне до дома му, който е на черен път без асфалт.  Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му Наложило се кметицата на селото Ирина Кочовска да организира няколко мъже, които да свалят човека на носилка до линейката, където да му подадат..

публикувано на 06.02.25 в 14:57

Парламентът е място за смислено говорене, а не за бой

Агресията в НС не е нещо ново, но същевременно едва ли предизвиква кой знае какъв интерес. В крайна сметка парламентът е място за говорене, а не за бой, заяви в предаването "Точно днес" политологът Страхил Делийски. "Трудно ми е да си представя, че може да има друг прочит освен прочита на деформираната представа за НС и политическата култура. Тя е..

публикувано на 06.02.25 в 10:22