Община Пловдив очаква нови предложения за оформяне на галерията на дружеството на художниците на „Гладстон“32.
Художниците пък са най-компетентни за условията, в които се излагат произведенията на изкуството, обемите на галерията, влажността и светлината в залата. Те няма да бъдат променяни.
На днешната оперативка обаче бе взето решение да бъде представено ново архитектурно решение за изграждане на галерията. Изнесеното тяло на залата с магазини за художествени материали и офис в съответствие с проекта, няма да бъдат реализирани, тъй като не се вписват в градската среда и за което настоява единодушно и експертният съвет, подчерта още кметът Иван Тотев.
Девет двойки влюбени ще си кажат "Да" на огледалната дата 25.02.2025 г. в Пловдив. Осем от тях ще сключат граждански брак в Дома на младоженците, а един ритуал е изнесен, съобщи директорът на общинското предприятие "Радостни обреди" Чудомира Пинджева. Сватбите започват от 11 часа и продължават до края на деня. Желаещите да минат под венчило..
Обща тематична изложба "Пейзажът" ще бъде открита тази вечер в галерия "Пловдив" в сградата на Общинския съвет, съобщиха от Дружеството на пловдивските художници. Пейзажът е жанр, който е един от най-разпространените в изобразителното изкуство. В експозицията ще могат да се разгледат над 60 творби от 45 автора, събрани заедно на жанров принцип...
Протест за равни права при отглеждането на деца ще се проведе днес по обяд пред Съдебната палата в Пловдив. Организатори в социалните мрежи са Владимир Ненов и Христо Симеонов, които призовават да участват всички граждани, които искат да изразят позицията си как съдът да решава детски съдби. Организаторите призовават съда да заработи в интерес..
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..