Десетки жители на Белащица и близките села Браниполе, Марково, Гълъбово и Брестник отново излязоха на протест против кариерите за добив на инертни материали над селото.
Хората издигнаха плакати с надписи "Нова концесия в Белащица и региона е сигурен път към екокатастрофа", "Стоп на старите и не на новите кариери!", "Не на концесиите в Белащица! Природата и здравето са приоритет №1".
От инициативния комитет се обърнаха към премиера Бойко Борисов, а основното искане е да не се допуска разширяване с нови 50 декара на кариерите, каквото е искането на единия от концесионерите, както и да се вземе решение за закриването им след 2021 г., когато приключват договорите.
Хората настояват да се докаже, че в България има държавност и гражданско общество, а здравето на хората е приоритет.
Очаква се всеки момент да тръгне протестното шествие от центъра на Белащица, а хората планират да блокират закратко Околовръстното шосе на Пловдив.
Областната дирекция на МВР предприема мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев". Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа, ще бъде спирано движението ще бъде спирано..
Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна. В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост. Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..
В Стария град в Златоград избират най-доброто вино на традиционния празник "Трифониада". От 11:00 часа, на мегдана, ще се проведе конкурс за най-добър любител винопроизводител сред местни и гостуващи майстори на виното . Пробите от ароматния елексир ще бъдат оценени от Стефан Георгиев ,технолог на виното и пивото с богат професионален опит и познания..
Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..
Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци. „Възможно е възникването..