Бившият кмет и настоящ свещеник Димитър Михайлов стана почетен гражданин на Смолян. На 70 години.
Започва професиналния си живот като музеен специалист, а през 90-те става първия демократично избран кмет на родопския град. През 2006-та е ръкоположен за свещеник и организира строителството на храма "Свети Висарион Смоленски", където служи и до днес. Автор е и на много книги.
Колкото и да скромен да е един човек, не може да не се зарадва на гражданското отношение и оценката за стореното през годнините. Така отец Димитър коментира връченото му от кмета Николай Мелемов отличие "Почетен гражданин на Смолян".
Михайлов определи своята работа в управлението, като много по-трудна от тази в църквата. През мандата му от 1991-ва до 1995-та година има значителен принос в развитието на града и общината в първите години на прехода. Отбеляза, че при Великото народно събрание е имало много закони и наредби, които е трябвало да се спазват и е работил по времето на пет правителства. Тъкмо свикнахме с някои министри и взеха да ги сменят, отбеляза бившият кмет и настоящ свещеник.
За вярата отец Димитър говори по различен начин. Свещеникът всеки ден работи с хората - кръщенета, венчавки, погребения. Той отбеляза, че в тази работа трябва да си прям към хората, благочестив и най-важното - да се опитва да разговаря с тях. Спред него липсата на вероучение в училищата е показателна за дефицита на уважение към родителите.
Хората забравиха да си прощават, да постъпват един към друг с уважение, каза още свещеникът.
С него разговаря Неда Велкова. Цялото интервю можете да чуете в прикачения файл.
Рекултивацията на старото депо за утайки край Катуница бе дискутирана на заседание на Общинския съвет на Садово днес. Проблемът с хвостохранилището стана отново актуален след големия пожар в края на октомври, чието потушаване отне десетина дни. Според председателя на местния парламент Атанас Телчаров потушаването на пожара решава проблемът на..
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“?..
Пловдивското ОУ „Кочо Честеменски“ ще подкрепи децата на загинали полицейски служители със специална благотворителна кампания. Учениците са подготвили коледни предмети, с които организират благотворителен базар в най-близкия супермаркет, като средствата от продадените изделия ще отидат за закупуване на подаръци за децата, загубили свой родител..
"Не вярвам тази седмица да бъде избран председател на Народното събрание". Това заяви в програма "Точно днес" политологът Тончо Краевски, в коментар за зациклилата политическа криза у нас. Той добави, че е умерен песимист за този парламент и прогнозира, че дори да бъде избран председател, той върви към своя край. "Защото така, както в..
Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага..