Опозиционните атаки срещу властта втвърдяват подкрепата за управляващите, изводът е на социолозите от "Барометър България" на базата на данни от проучване по телефона, направено от 30 октомври до 1 ноември сред 848 души на възраст над 18 г.
Очевидно скандалите, с които партиите се опитват да печелят привърженици, не допринасят за по-голямата им електорална тежест, а натягат партийните ядра и разделят обществото, обясни пред Радио Пловдив Николай Николов.
По думите му използват се дребни неща, за да се иска оставката на правителството. Причина са скандалите е стартиралата предизборна кампания за двата вота догодина.
На въпрос "Ако изборите за евродепутати се провеждат днес, за коя политическа сила бихте гласували?" 35,1 на сто отговарят "за ГЕРБ" при 35,3 на сто през юли, 25,7 на сто - БСП /28,9 на сто през юли), 17,2 на сто - за Обединени патриоти (17,8 на сто през юли), 12,1 процента - ДПС (15,2 на сто през юли). За други биха гласували 4,5 на сто, а 5,4 процента не са решили за коя партия да дадат вота си.
В края на октомври работата на Министерски съвет е одобрявана от 41 на сто от българските граждани спрямо 44 на сто през юли, а одобрението към Бойко Борисов е 37 процента спрямо 39 процента преди три месеца.
При вицепремиера Валери Симеонов се отбелязва спад в одобрението - 11 на сто от участниците в проучването посочват, че му се доверяват (през юли 13 процента са одобрявали дейността му). Често непремерените изказвания на Симеонов допринасят за това, българските избиратели вероятно му държат сметка за стабилността на кабинета и се опасяват от нови скандали, които биха довели до падане на управлението и предсрочни избори, коментират от "Барометър България".
Според Николов българите са имали очакване от премиера за по-твърда и решителна позиция по повод искането за оставка на заместника му Симеонов, каза още Николов.
Рейтингът си запазва вицепремиерът Красимир Каракачанов с 36 на сто одобрение. Явно с умерената си позиция на балансьор той се припознава от положително от избирателите като гарант за стабилност в малката, а от там и в цялата управляваща коалиция, посочват анализаторите.
Работещите в Радио Пловдив се включват в националния протест на БНР, БНТ и БТА с искане за увеличение на заплатите. В 12 часа пред сградата на радиото и телевизията представителите на трите медии ще демонстрират недоволството си от ниското заплащане. В същия час митинг под надслов „Трудът в медиите има стойност“ ще блокира кръстовището..
Парламентарната комисия по вътрешни работи изслуша снощи, на закрито заседание, осем полицаи от ГДБОП, които са участвали в акцията срещу контрабанден канал за цигари в Пловдивско. Пред депутатите се явиха и шефът на вътрешна сигурност в МВР, както и отстраненият заместник на ГДБОП Калин Литов. Случаят придоби известност след сигнал на гражданско..
В област Смолян положението със свлачищата е критично, коментира Диана Русинова от Европейския център по транспортни политики по повод свлачището по пътя Девин – Кричим, което пренасочи тежкотоварния трафик по пътя Асеновград – Смолян. Тя припомни, че това е поредното свлачище и даде за пример срутището от 2010 година до Тешел, което и до днес не..
Вълна от протести започва в страната, съобщи днес в Пловдив президентът на КНСБ в Пламен Димитров. Очакват се протести на служителите от градския транспорт не само в столицата, но и в други градове. Утре е и протестът заради ниските заплати в националните медии, следват и още недоволства от различни сектори. Междувременно..
В интервю за Радио Пловдив експертът по комуникация Любомир Аламанов заяви, че комуникацията с хората относно еврото е много закъсняла. Несъмнено противниците на еврото са по-гръмогласни и по-шумни и създават впечатлението, че са много повече на брой, но проучванията сочат, че те съставялат едва 10-15 процента от избирателите – заяви в..