Национална работна среща за противодействие на трафика на хора и закрила на жертвите ще се проведе от днес до 9-ти ноември в Пловдив.
В дискусията ще се включат представители на десетте комисии за борба с трафика на хора в страната, както и представители на различни институции и организации, които работят по проблема по общини.
На Националната среща ще бъдат отчетени резултатите от дейността на комисиите през тази година и набелязани мерки за предотвратяване на трафика на хора.
Според данни на Прокуратурата за първото шестмесечие на 2018 г. има 339 пострадали лица, за които се води разследване за трафик на хора.
Секретарят на Местната комисия за борба с трафика на хора в Пловдив Таня Иванова съобщи, че жертви за последната година са 17 жени и едно непълнолетно момче.
10-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок получи шофьор за хулиганска проява на пътя. Инцидентът станал на 7 февруари по бул. Цариградско шосе в Пловдив. Тогава мъжът засякъл с колата си автомобила на друг шофьор. Последвала саморазправа, при която 27-годишният мъж удари другия водач и счупил мобилния му телефон. Агресивният..
Продължава разследването на инцидента в завод „Асарел-Медет“, при който загина 55-годишен работник , след срутване на конструкция в цеха за средно и дребно трошене. Работник загина в Панагюрище Преди падането на естакадата там е имало локален пожар и най-вероятно това е нарушило основите на съоръжението. По нещастно обстоятелство в момента на..
Пловдив почита 152 години от гибелта на Апостола на Свободата Васил Левски. Поклонението пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунарджика започва в 11.00 часа с участието на представителни военни формирования – почетна рота, военен духов оркестър и венценосци, членове на Общински комитет „Васил Левски”, Комитет „Родолюбие” и..
В Пловдив продължават проявите в съпътстватаща програма на десетото издание на мегафорума за агробизнес, включващ изложбите АГРА, Винария и Фудтех. В Конгресния център на панаира ще се проведе семинар на тема „Добри земеделски практики и примери от България и Европа в областта на климата, почвеното здраве и намаляване на риска от използване на..
Националната търговска гимназия-Пловдив тържествено отбелязва днес 115 години от създаването си. Възпитаниците на гимназията и техните преподаватели ще проведат шествие до паметника на Апостола в подножието на Бунарджика. Там ще се поклонят пред паметта на Васил Левски. След което се отправят към тържественото честване на годишнината, което ще..