„Вълча зима” е новият сборник със стихове на Галина Вълчева, който излезе наскоро в ИК „Жанет 45”. Тя ще ни гостува, за да разкаже защо не е издавала стихове в книга цели 14 години, има ли бъдеще римуваната поезия, какво е под един покрив да живеят поетеса и сатирик, както и много други любопитни неща, но не в жълтата гама.
Галина Иванова Вълчева (Димитрова) е завършила специалност Българска филология като магистър в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски” и специалност Журналистика към Свободен факултет на ПУ. Преподавател по български език и литература. Редовен докторант с научен ръководител проф. Светлана Стойчева от НАТФИЗ - София, а темата на дисертацията е „Модели на спомена в българската литература за деца”.
Автор на книгите: „Сезонът на праха” (поезия), 2001 г.; „Кръстопът на слънцето” (прозаични опити), 2004 г.; „Един живот по-късно” (поезия), 2004 г.; „Кръговрати” (поезия), 2012 г. Лауреат на много литературни отличия сред които Наградата на Филологическия факултет на Пловдивския университет от Петия национален конкурс за поезия “Добромир Тонев” за 2015 г. Има десетки публикации в местния и националния печат, един от ръководителите на литературен клуб „Метафора” и организатор на артистично-музикални и литературни вечери в Пловдив. Член на СБП и на СБЖ.
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 часа.
Повторенията са в неделя от 6.00 часа сутринта и в понеделник след новините в 20.00 часа..
Бъдете с „Алтер его”, за да ни бъде и нас!
Автор и водещ: Петър Краевски
Регионалният исторически музей в Пазарджик спечели финансиране от министерство на културата за реставрация на „Геновата“ къща, която е паметник на културата. 300 000 лева е финансовата подкрепа за ремонт на покрива, консервация и реставрация по фасадите и на интериора. Сградата е построена през 1880 г. и е типичен представител на градската..
Експозицията включва живописни творби, в които вибрацията на форма и цвят е проекция на личното пространство на авторката. Инспирирана от конкретна натура, тя превръща пространството в платната в почти абстрактно, наситено с емоция, крайно лична. Следата от четката носи импулса на впечатлението, създава своеобразен свят, в който водещ е..
„Доказано“ е надсловът на изложбата – скулптура и живопис на Димитър Рашков в галерия „Възраждане“ Експозицията, която е по повод 70-годишнината на автора, провокира зрителя да се забавлява и усмихва, проследявайки карнавалния парад на Рашковите дебеланковци и дебелани, а маслените платна са голямата изненада, която художникът поднася..
Десет изявени художници, свързани с Пловдив, участват в изложбата „5,6,7“, която събира юбиляри в съвместна експозиция в галерия „Капана“ на Градска художествена галерия. Куратор на изложбата, която се осъществява под егидата на Дружеството на пловдивските художници и се финансира от Община Пловдив, е художникът Костадин Отонов. Сред..
Среща разговор с д-р Петър Величков за „Непознатият поет Трифон Кунев“ представят издателство „Библиотека България“, Литературен салон "Spirit&Spirit" и клуб „Петното на Роршах“. В „Непознатият поет Трифон Кунев“ той хвърля светлина върху интересната личност на големия български поет и общественик, разчитайки писмата му до неговата любима -..