Областният управител Недялко Славов проведе среща преди предстоящия зимен сезон със Съвета на директорите на ЕВН – Робърт Дик, Калина Трифонова и Костадин Величков. От ръководството на дружеството представиха пред Славов изпълненото до момента и предстоящите дейности по изпълнение на инвестиционните планове за област Смолян през настоящата 2018-та година.
Относно подобряване качеството на услугите за клиентите от региона, електроразпределителното дружество е предприело извънредни решения след силните ветрове през януари тази година.
Прокарани са 3.5 км ново подземно окабеляване към село Киселчево и Ардинското корито. Във връзка с подсигуряване на просеки до електропроводите, се провежда двойно разчистване в годишен план в района на Девин, Баните и Чепеларе. Прокарват се нови 6 км подземни електропроводи, като се предвиждат и две кабелни линии за Чепеларе и Пампорово.
За региона през настоящата година са предвидени средства, възлизащи на 5.7 млн.лв., които се инвестират в развитие на мрежата и повишаване сигурността на захранване, реконструкция на мрежа средно и ниско напрежение (9.4 км нови електропроводи Ср.Н, 20.9 км нови електропроводи НН и 12 нови трафопоста). Приоритетно се инвестира в подобряване сигурността на електропреносната мрежа в районите, където възникват по-често проблеми с електрозахранването
На срещата беше обсъдена и новата инвестиционна програма на дружеството. Финализират се дейностите по осигуряване на енергийното обезпечаване за ГКПП „Рудозем-Ксанти“, намеренията са започване на процедурите по подмяна с дистанционни електромери в община Чепеларе и община Златоград. Продължава да се работи и по повишаване сигурността на електрозахранването за населението на Виево и Баните. Част от дейностите включва почистване и поддържане на просеките.
Представителите от ръководството на ЕВН информираха областния управител, че дружеството е подсигурило за поддържане на електропреносната мрежа в региона нови специализирани високопроходими автомобили – всички 4х4 и два високопроходими камиона, както и рак-трак и моторни шейни за Пампорово.
Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушува пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна към 10 часа. Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. Той обаче сериозно..
Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..
Екоинспекцията санкционира металообработващо предприятие в Южната промишлена зона на Пловдив заради замърсяване на въздуха и река Марица. Глобата ще бъде в размер до 10 000 лева. Издадени са и предписания, чието изпълнение ще бъде проследено от Регионалната инспекция по околна сред и водите. Санкционираното предприятие извършва дейност от 2022 г...
Пламнал покрив на сграда от новостроящ се жилищен комплекс в близост до магазин "Практис" до бул. "България" стресна пловдивчани. Пламъците разнесоха гъсти кълба дим из квартала, но пожарникарите бързо потушиха огъня. Няма пострадали хора.
Община Пловдив изпрати уведомление до фирмите превозвачи от градския транспорт за прекратяване на договор от 2021 година за пътнически превоз по градски автобусни линии с номера 4, 10, 12, 20, 22, 24, 27 и 93 от общинската транспортна схема. Причината – констатирани нарушения на поетите задължения за извършване на обществената услуга от..