2 милиона 210 хиляди лева с ДДС струва церемонията за откриването на Пловдив като Европейска столица на културата, според публикувания от фондация „Пловдив 2019“ отчет за разходите.
За шоуто са платени 1 милион 243 хиляди лева без ДДС. Най- голямата част от тази сума е за продуцирането - 880 хиляди лева. Продуцирането на съдържание е струвало 39 хиляди лева. Наемането на кулата – сцена е 219 хиляди лева, а фойерверките - 29 хиляди лева.
Почти 202 хиляди лева са платени на phase7 за организационни дейности.
105 хиляди е стойността на хонорарите за артистите на сцената като 20-те гайдари са получили общо 3 900 лева, 200-те кукери близо 5000 лева, изпълнителните за хора на езиците, които са 20 взимат 13 хиляди лева, 20-те танцьори близо 12 хиляди лева, а сборния хор – 11 730 лева. Композиторът на спектакъла получава 20 хиляди лева. 1000-та доброволци ще получат по пет лева за излизането си на сцената, а 14-те деца – нищо. Дизайнът на костюмите и изработката им струват близо 59 хиляди лева.
Цената на логистиката за артистичния екип, включваща пътувания, настаняване и кетъринг е 103 хиляди лева.
Платените по отделните пера средства са без ДДС.
Спорът за цената на церемонията набра публичност, след като Слави Трифонов съобщи, че е наел същата сцена, заедно с видео и звуковите ефекти от същата фирма за 680 хиляди лева. Вижте разходите тук:
Благотворителна изложба фотографии се открива тази вечер в галерия Arsenal of art в Капана. „Да станем съучастници в доброто!“, призовават фотографките Гергана Кунчева и Деница Кирова. Художникът Ангел Гешев, собственик на галерията съобщи, че изложбата се прави послучай 10-годишния юбилей на Aresanal of art и е в подкрепа на малките герои..
Премиера на спектакъла „2084. REX. Или последният цар на света“ ще се състои тази вечер в голямата зала на Драматичния театър в Пловдив. Автор на пиесата е руският драматург Кирил Фокин, а постановката е на македонския режисьор Деян Пройковски. В спектакъла участват Малин Кръстев, Борис Кръстев, Алексей Кожухаров, Елена Кабасакалова,..
С „ Живописни рисунки “ на Бояна Попова Градската художествена галерия сложи началото на новия си изложбен афиш за 2025 г. Картините на художничката са дръзки, метафорични, лаконично анекдотични. В тях са закодирани човешките емоции, видяни през погледа на Бояна Попова. Сред често срещаните образи са котките и човешките форми...
„За киното и хората през погледа на Деян Статулов“ е темата на първата среща за 2025 година в литературен клуб Spirt &Spirit. Модератор на разговора с доц. Статулов ще е Александър Секулов. 51 съвременни творци споделят свои истории от света на българското кино в книгата „Между два кадъра“. Сред героите на книгата са Ана Пападопулу, Васил..
Красимир Лозанов, търговски директор на издателство "Жанет 45" ще оповести статута на Националната награда за поезия "Иван Николов". Тя е учредена от „Жанет 45“ през 1994 г. Нейната цел е да отличи и подкрепи български автори за високи постижения в поезията. Тази година призът ще бъде връчен по-късно - на 21 март, обясни Лозанов. Една от причините е,..