Доброволец създаде културна карта на Пловдив, която е напълно безплатна и веднъж свалена, може да работи и офлайн.
Приложението се казва „Together“, като слогана на града, който е Европейска столица на културата през 2019-а година. Приложението ще бъде качено в най-големите магазини - "Google Play" за устройства с операционна система Android и "App Store" за устройствата на Apple.
Приложението представлява карта на града, на която са отбелязани всички културни забележителности, както и локациите на събития от програмата на Пловдив – Европейска столица на културата 2019. Веднъж намерена локацията, се отваря нова страница, на която могат да бъдат намерени снимки и информация, както за обекта, така и за събитията. Картата служи и за навигация, а скоро към нея ще бъдат добавени функции за оценяване и коментари.
Идеята за приложението „Together“ е на 23-годишния Любен Брънзалов, който е стипендиант на два от световните гиганти в ИТ сферата – “Google” и „Facebook“. Той е част от „Grow with Google“ и „Facebook AI“ в платформата за онлайн обучение „Udacity“, насочена към „Уеб Приложения и Изкуствен Интелект“.
Брънзалов се свърза с доброволците на „Пловдив 2019“, с които създаде екип от фотографи, програмисти и автори на съдържание. Информацията в приложението е оригинална – както текстове, така и снимки. Фондация „Пловдив 2019“ съдейства през цялото време на Брънзалов. Работата по приложението продължава – екипът си поставя за цел да продължава да подобрява потребителския интерфейс.
„Пловдив нямаше такава карта. С нейна помощ много по-лесно човек може да се ориентира и да отиде на някое събитие или да разгледа културните забележителности на града. Независимо къде се намира потребителят, дори и да няма интернет, приложението е активно. Решихме този проект да продължи дори и след 2019-а, за да може всеки човек, който не е посещавал Пловдив, да научи повече за града и събитията, случващи се в него“, разказва Любен Брънзалов.
Младежът е възпитаник на ПУ „Паисий Хилендарски“ и е завършил „Информатика и математика“. За 3 години завършва и Единбургския университет в Шотландия.
Режисьорите Стоян Радев и Александър Морфов ще поставят своите премиерни спектакли за новия театрален сезон на пловдивска сцена. Това разкри директорът на Драматичен театър в Пловдив Сюзанна Арутюнян старта на сезон 2025. Представлението на Александър Морфов е ще бъде черешката на тортата и затова е оставено за края на сезона...
На 7 януари БПЦ отбелязва деня на Св. Йоан Кръстител, който е най-почитаният от християнската църква светец след майката на Исус Дева Мария. Той предрича идването на Исус Христос като пратеник на Бога и му дава Свето кръщение в река Йордан. Българската народна традиция свързва обредите и обичаите на Ивановден с пречистващата сила на водата,..
На Богоявление във "Вход свободен" говорихме с любимата на поколения българи певица Йорданка Христова. Сърдечна, сияйна, земна и пълна с настроение както винаги, фаворитката на публиката беше на обичайната си висота. Разказа с усмивка, че на Йордановден е както винаги дежурна"телефонистка" и сутринта преди всички я е зарадвала певицата Нели..
2, Тронът на Коперник и Елесар или вестоносецът на истарите Изток-Запад, 2022 Рубрика „Избира Преге“ Пловдивското литературно поле през 2024 г.: Програми на Община Пловдив; Дружество на писателите. (продължава в следващото издание на предаването) Рубрика „Синьото цвете“: Стоян Михайловски. Световната книга.
Четвърт век скулпторът Димитър Рашков поздравява приятелите с рисунки на съответния зодиакален знак според Китайския хороскоп. В навечерието на новата година той спази традицията и зарадва със символа на 2025 г. Дървената змия колеги и близки. В интервю за програма „Точно днес“ скулпторът сподели, че е направил около 50 рисунки и някои..