Противодействието на корупцията по високите етажи на властта ще бъде фокус на Консултативния съвет за национална сигурност, свикан от президента в понеделник. Темата надхвърля сделките с имоти на знакови лица от политическата сцена и отвежда към въпросите за невъзможното доверие към политическата класа, за състоянието на държавността и за компрометираните истини, които партиите предстои да трансформират в послания.
Кризисен пиар и политика в действие в очакване на сбъднати надежди – задача с повишена трудност – политическият пиар д-р Eвелина Христова, преподавател в НБУ и член на Етичната комисия на Българско дружество за връзки с обществеността.
Ситуацията в момента е силно предизборна и то по един наш български начин. Тя е е, че се изместват темите от конкретно предстоящите избори за ЕП с всякакви битки между листите. Те започнаха преди листите да бъдат обявени, заяви д-р Евелина Христова.
Забелязваме кампании и говорене срещу опонента, а не – за политиките, които ние предлагаме за съответната личност или листа, да бъдат подкрепени като политика през следващите години. Това е обезпокоително, защото в тези престрелки „срещу“ се замърсява цялата обществена ситуация и атмосферата за живот в държавата става много неприятна.
Вижда се, че цялата среда е негативна. Това, което много ме притеснява е, че сега вече започваме да виждаме битки освен между партии, а и срещу хора в рамките на коалиции и битки за местата в листите. Моето предвиждане за това, което ще се случва, ще има все повече негативни комуникационни послания.
По думите на Христова, на обществеността ще бъде трудно да повярва да посланията, но нишата за успешна комуникация е тя да бъде изградена върху позитиви.
Необходимо е и да се прави разлика между работата на журналистите и работата на пиарите. Има и етичен кодекс на журналистиката, за спазването на който е необходимо да се поговори. Налице е отклонение от професионалните ценности, които сме си начертали, по отношение на честност и ангажираност.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл:
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Националният изпълнителен съвет (НИС) на СДС на свое заседание е взел единодушно решение да подкрепи правителството на коалиционните си партньори - ГЕРБ, защото това се налага в момента. Това заяви в програма "Точно днес" евродепутатът от ЕНП, седесар и началник на кабинета на президента Петър Стоянов Илия Лазаров. Той припомни, че подобна..
Изслушването на ДАНС и службата за разузнаване породи повече въпроси отколкото отговори и още повече съмнения. Това коментира за Радио Пловдив местният депутат от „Възраждане“ Ангел Георгиев за изслушването на шефа на ДАНС за забраната на собственика на „Ботев“-Пд Антон Зингаревич за влизане в България. Той обаче направи уговорката, че не..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Какво може да очакваме от избраното редовно правителство? Новата коалиция и заявеното управление ще внесе ли стабилност и ще отговори ли на очакванията на хората? Според политолога Петър Чолаков дали кабинетът отговаря на очакванията, ще покажат първите социологически сондажи. "Моята прогноза е, че това правителство ще стартира с много ниско..