Вчера бяхме свидетели на поредното представление в предизборна ситуация и предизвестен край, коментира политологът Христо Панчугов провелия се вчера Консултативен съвет по национална сигурност (КСНС).
Той посочи, че сега не е било нито времето, нито мястото да се заяви такава воля. Вместо това станахме свидетели на поредния предизборен сблъсък, не на смислени политически действия, каквито очакваха зрителите. Затова вече българите трайно не вярват, че се води борба с корупцията.
Наложи се премиерът Бойко Борисов да се опита да контролира рамката на скандала, защото ГЕРБ не може да излезе от него и така Борисов с личния си рейтинг се опитва да спаси горящия покрив на партията си, посочи политологът.
Панчугов обясни, че оставките вече не решават скандала. Оставките дълго време бяха достатъчни за хората, но сега обществото очаква институционални действия и смислени решения срещу разпространението на корупцията. Липсата на такива действия и решения са в основата на продължаващия "Апартаментгейт" и отдръпването на хората от политиката, каза политологът.
Според него обществото остава с впечатлението, че всеки закон за борба с корупцията и всяка комисия, създадена с такава цел, по-скоро позволяват, а не предотвратяват корупцията. Затова е по-добре опозицията вътре и вън от парламента да започне да обмисля решения и да ги представи пред обществото, вместо такова персонализиране на вината, на каквото сме свидетели, заяви Панчугов.
Време е да спрем да чакаме спасителя да развее знамето и да ни спаси от корупцията, смята политологът.
Цялото интервю на Антоанета Петричанска с политолога Христо Панчугов е в прикачения файл.
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..
Доказаните случаи на грип постепенно се увеличават, вече има хора, които се нуждаят от медицинско лечение. Това съобщи в програма "Точно днес" на Радио Пловдив епидемиологът от УМБАЛ "Св. Георги" д-р Христиана Бацелова. По думите ѝ пикът на грипната епидемия у нас е обикновено през януари, февруари, до средата на март. "На този етап нямаме..