Ботев победи с 3:2 ЦСКА в зрелищен полуфинал за Купата

Ботев (Пловдив) победи с 3:2 у дома в първия полуфинален сблъсък срещу ЦСКА - София. Двата отбора изнесоха страхотно зрелище пред препълнените трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912", като "жълто-черните" имат всички основания да съжаляват, че не взеха по-солиден аванс преди реванша на "Българска армия" след седмица.

Възпитаниците на Николай Киров дръпнаха с 2:0 до средата на полувремето с голове на Тодор Неделев от дузпа и Антонио Вутов, а Али Соу върна едно попадение също от бялата точка. Още в началото на втората част "червените" останаха с десет души на терена след червен картон на Жанио Бикел, но въпреки това гостите изравниха с гол от фаул на Рубен Пинто в средата на втората част.

До края на мача Ботев се хвърли на щурм и успя да грабне победата с гол на Феребори Доре, след което "канарчетата" пропуснаха да вкарат и четвърто попадение.

Носителят на Купата на България с отличен жребий в Лига Европа

Отличен жребий за Локо в Лига Европа

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) ще играе с победителя от двойката от предварителния кръг Санта Колома (Андора) - Искра Даниловград (Черна гора) в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Участникът във втория квалификационен кръг ще бъде излъчен в една среща, която ще се играе на 27 август. В нея Локомотив ще бъде гост. Жребият за..

публикувано на 10.08.20 в 14:32
Кристина Борукова (вдясно) спечели 3 титли от националния шампионат по лека атлетика

Борукова с 3 титли, Георгиева с 2 от националния шампионат

Кристина Борукова от СКЛА Тракия-96 (Пловдив) спечели три златни медала на Националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени в София. Тя завоюва титлите в три дисциплини – на 400 метра (56.28 секунди), на 400 метра с препятствия (58.91 секунди) и с щафетата на 4 по 100 метра – 3:58.57 минути заедно със съотборничките си Габриела..

публикувано на 10.08.20 в 10:21
Тодор Неделев и Атанас Илиев вкараха при победата с 2:0 над Локо

Ботев победи с 2:0 Локо в пловдивското дерби

Ботев стартира новия сезон с победа в дербито на Пловдив. "Жълто-черните" победиха с 2:0 Локомотив с попадения на Тодор Неделев и на новото попълнение Атанас Илиев. Ферарио Спасов започна с шестима дебютанти в титулярния си състав - Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо и Атанас Илиев.Символичните домакини..

публикувано на 09.08.20 в 21:28

Димитър Илиев със заявка за победа на дербито с Ботев

Най - добрият футболист на България за 2019 година и "Футболист на футболистите" за изминалото първенство Димитър Илиев заяви в специално интервю пред Радио Пловдив, че в любимия му "Локомотив"-Пловдив не са се уморили да печелят трофеи.  Затова отборът започва с оптимизъм и положителни емоции новия шампионат, който стартира за тях утре в..

публикувано на 08.08.20 в 16:11

Акрапович оптимист преди дербито

Старши треньорът на Локомотив Бруно Акрапович сподели очакванията си за дербито с Ботев в неделя от 18.45 часа в Коматево. Той изтъкна достойнствата на съперника, но подчерта, че черно-белите ще бъдат готови да противодействат. "На финала за Суперкупата показахме, че сме в добра форма, но все още не сме готови физически. Надявам се срещу Ботев да..

публикувано на 07.08.20 в 16:04