Само един стадион в Пловдив ще направя с държавни пари

Премиерът Бойко Борисов разговаря днес с областния, кмета на града Атанас Узунов и Христо Бонев за стадион Пловдив.

"Не мога да направя 3 стадиона в Пловдив. Мога само един. Съберете се Ботев, Локо, говорете... След това ще дойдем с министър Кралев и министър Горанов и ще говорим. Все пак клубните стадиони са на концесии, но тази публика, която беше на финала  в София, заслужава голям стадион в Пловдив", заяви Борисов.

Ботев стартира зимната си подготовка на Йордановден

Отборът на Ботев (Пловдив) ще стартира зимната си подготовка на 6-ти януари. Първата тренировка на "канарчетата" за 2020 година е с начален час 14:30. В минутите преди първото занимание старши треньорът на "жълто-черните" ще даде пресконференция за представителите на медиите. На 6-ти януари всички футболисти и треньорският щаб на пловдивчани ще..

публикувано на 16.12.19 в 12:01

Димитър Кузманов приключи сезона с титла в Доха

Димитър Кузманов спечели своята 20-та титла, след като триумфира на турнира на твърди кортове в Доха (Катар), който е с награден фонд 15 000 долара. На финала националът на България за Купа „Дейвис" победи украинеца Данило Калениченко с 6:0, 6:4 след час и 16 минути игра. Мико започна ударно срещата и взе откриващия сет на 0 за по-малко от 30..

публикувано на 16.12.19 в 09:59

Тервел Пулев спечели международната титла на WBA

Тервел Пулев победи категорично американеца Дешон Уебстър пред 7 хиляди зрители в пловдивската зала "Колодрума" в гвоздея на боксовата гала-вечер. Българинът победи по точки в 12 рунда, след като по време на цялата среща Уебстър всячески избягваше опасните удари към него и като по чудо не бе нокаутиран. В картите си съдиите бяха категорични - 118-110,..

обновено на 16.12.19 в 07:00

В "Антена спорт" - след мача Локомотив - Левски 0:0

Локомотив (Пловдив) направи равенство с  Левски (София) в мач от 20-тия кръг на Първа лига в дерби за второто място в класирането.  Мачът на „Лаута“ бе предаван пряко по Радио Пловдив.  Главен рефер бе Станислав Тодоров с помощници Веселин Мишев и Мартин Димитров. "Сините" са на втората позиция с актив от 42 точки, а "черно-белите" са трети с 2 точки..

обновено на 15.12.19 в 17:15

Ботев победи с 2:0 Витоша (Бистрица)

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 като гост над Витоша (Бистрица) в среща от 20-ия кръг на шампионата. Това бе шеста поредна шампионатна и общо седма поред победа за "канарчетата" под ръководството на Ферарио Спасов. Пловдивчани ще зимуват с 28 точки в класирането, колкото има и Берое, на точка от Топ 6. Витоша (Бистрица) остава на последното място с едва 5..

публикувано на 15.12.19 в 14:57