Около 200 милиона лева ще отпусне правителството за разширяване на околовръстния път на Пловдив и свързването му с АМ „Тракия“ – това стана ясно на поисканата от Сдружение „Бизнесът за Пловдив“ среща с областния управител Здравко Димитров.
Изграждането на югоизточната част на околовръстното включва и нов път до Ягодово, а до края на месеца ще започне и изграждането на кръговото на изхода на Пловдив за Асеновград.
На срещата Бизнесът за Пловдив за пореден път настоя за облекчаване на трафика и връзките на града с промишлените зони. Председателят на сдружението инж.Атанас Рогачев, представи отново проектите за изграждане на естакада на пътя Пловдив – Асеновград и байпас на кръговото на пътя Пловдив – Пазарджик, което да разтовари трафика от Смолян към Пловдив.
Интегрирането на предложенията на „Бизнесът за Пловдив“ ще бъдат обсъдени с представители на АПИ.
Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор. На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата. Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".
Има съмнение за хранително отравяне в детска градина в Пловдив. Сигналът проверяват здравните власти и Агенцията по безопасност на храните. Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечерта, след като още през деня, докато са били в детското заведение, са проявили симптоми на неразположение. Има настанени и в болница, предаде Нова тв...
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..
Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик. Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..