Локо качи Купата на България на връх Вихрен

"Вдигнахме купата още по-високо! Слънчевият връх Вихрен отразява красотата на Пирин планина от Купата на България.

Локомотив (Пловдив) поздравява всички българи!“.

Това гласи гордото съобщение от официалния сайт на „черно-белите“, които спечелиха Купата на България след победа с 1:0 над Ботев с незабравимия и исторически гол с пета на Ален Ожболт.

Димитър Кузманов

Мико на финал в Доха без игра

Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в катарската столица Доха с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 българин се класира за финала на надпреварата без игра, тъй като опонентът му в полуфиналната фаза Матия Пекотич от Хърватия получи контузия и не излезе на корта. В спор за титлата Мико ще играе..

публикувано на 14.12.19 в 17:40

Камбуров с гол №228 в елита, Берое победи с 2:0 Царско село

Берое победи Царско село с 2:0 в мач от 20 кръг на Първа лига и последен за 2019 година. След нулева първа част Мартин Камбуров откри резултата в 68-та минута със своя гол номер 228 в елита. Цветков изведе Камбуров зад отбраната, нападателят финтира вратаря и прати топката в мрежата за 1:0.  Минута след това отново той застраши вратата на гостите, но..

публикувано на 14.12.19 в 17:01

Локо отпразнува "черно-бяла" Коледа с награди и протест

Локомотив (Пловдив) отпразнува в Драматичен театър Пловдив своята "черно-бяла" Коледа. Тържеството уважи кметът Здравко Димитров и областният управител Дани Каназирева. Организаторите показаха уникална фланелка на Диего Марадона от мача на България с Аржентина на световното първенство през 1986 година, част от изложбата на покойната легенда Аян Садъков...

публикувано на 14.12.19 в 15:54

Феновете на Локото излизат на протест за равенство днес и утре

Феновете на Локомотив Пловдив ще протестират този уикенд пред Община Пловдив. И в двата почивни дни те ще настояват за равенство между клубовете, след като стана ясно, че държавата ще финансира строежът на стадион "Ботев".  Според привържениците на черно-белите  Подготвяната схема ще ощети не само футболните фенове, но и хилядите обикновени граждани,..

публикувано на 14.12.19 в 10:49

Тервел с 3 кг. по-тежък от Уебстър, галата започва в 18:00

Битката между двамата боксьори е на 14-ти декември в зала „Колодрума” в Пловдив. Тервел Пулев се оказа с три килограма по-тежък от съперника си Дешон Уебстър, с когото ще се срещне утре на боксовата гала-вечер в зала "Колодрума" в Пловдив. Те ще се състезават за междуконтиненталната титла в полутежка категория на WBA. Българинът тежи 90,650 кг, а..

обновено на 14.12.19 в 10:32