Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Крах за Григор Димитров!

Григор Димитров допусна шокираща загуба на старта на един от любимите си турнири – Уимбълдън. В мач от първия кръг, българинът имаше преднина от 2:0 сета и сервира за мача при 6:5 в третата част срещу Корентин Муте (Франция), но допусна тотален срив и загуби мача с 2:3 сета – 6:2, 6:3, 6:7 (4), 3:6, 1:6. 

Срещата продължи близо 3 часа, а след последната точка победоносно ръце вдигна заемащият 84-о място в ранглистата французин. 

Това е втора поредна година, в която Димитров отпада на старта в Лондон. Преди 12 месеца той беше победен на същия стадий от Стан Вавринка. 

Началото на мача далеч не вещаеше подобен финал. Димитров започна силно и напълно заслужено поведе с 2:0 сета, като почти не оставяше шанс на опонента си.

В третата част Димитров сервира за мача при 6:5 гейма, но допусна връщане на пробива и впоследствие загуба на сета. Това, явно, се оказа повратен момент, защото до края на срещата двукратният спортист №1 на България взе общо 4 гейма. 

Димитров регистрира трета поредна загуба, след пораженията на „Ролан Гарос“ и Куинс Клъб.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Ботев отпадна от Купата на Бългаария

Лудогорец детронира Ботев от Купата след дузпи

Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България.  Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал.  Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..

публикувано на 27.02.25 в 20:54

Ботев гостува на Лудогорец в четвъртфинал за Купата

Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..

публикувано на 27.02.25 в 12:55

Венелина Поптолева поне с бронз от Купа "Странджа"

Българските боксьори си гарантираха три медала след вчерашния ден на Купа „Странджа“. Златислава Чуканова, Венелина Поптолева и Семьон Болдирев се класираха за полуфиналите в своите категории и ще се поздравят с минимум бронзови отличия от 76-то издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа. В категория до 52 килограма пловдивчанката..

публикувано на 27.02.25 в 12:08

Чуждестранни клубове следят голмайстара на Локомотив

Два чуждестранни клуба следят изявите на футболиста на Локомотив (Пловдив) Жулиен Лами. Футболистът е водещ реализатор при пловдивчани и показва, че възвръща формата си от началото на сезона, когато бе ключов състезател в тима, воден от бившия наставник Любослав Пенев. Руският Ростов ще направи опит да привлече Лами през лятото, а спортният директор..

публикувано на 26.02.25 в 17:58

Ботев замина без Николай Минков и Йонас Тамм за Разград

Ботев проведе днес последната си тренировка преди четвъртфинала за Купата с Лудогорец утре в Разград. Двубоят е от 18:00 часа на Хювефарма Арена. Интересното е, че двама от основните футболисти на жълто- черните Николай Минков и Йонас Тамм не са заминали с отбора. Не е ясна причината защо двамата не са заминали, тъй като са тренирали днес и не са..

публикувано на 26.02.25 в 17:56