Ференцварош победи с 2:1 Лудогорец в Шампионската лига

Лудогорец загуби от Ференцварош с 1:2 първия мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез Токмак в 6-ата минута . Якуб Шверчок изравни в 31-ата, а Зубков вкара победното попадение в 65-ата минута.

Въпреки загубата, българските шампиони постигнаха добър турнирен резултат и имат добри шансове да продължат във втория кръг, но се нуждаят от задължителна победа на реванша след седмица.

Кабаков пътува между Пловдив и Стара Загора в рамките на два дни

Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от осмия кръг на Първа лига. Двубоят между Локомотив Пловдив и Хебър бе поверен на неопитния Мариян Гребенчарски. В същото време пловдивчанинът Георги Кабаков бе избран да свири регионалното дерби между Берое и Ботев (Пд), което ще се играе на стадиона в Стара Загора. Един от помощниците - Мартин..

публикувано на 11.09.24 в 10:00

Треньорска смяна в Спартак

Треньорска смяна в Спартак (Пловдив)! Досегашният наставник Димитър Иванов няма да води поведе отбора. Неговото място заема Христо Телкийски. За последно бившият халф работи в детско-юношеската школа на родния си клуб Локомотив Пловдив. Той ще е третият наставник на "гладиаторите" през настоящия сезон. Първият бе Танчо Калпаков, който обаче изненадващо..

публикувано на 10.09.24 в 17:55

Теглят жребия за Купа Дейвис в сградата на Община Пловдив

Жребият за мача между България и Салвадор от Световна група II на Купа "Дейвис" ще се изтегли в сградата на Община Пловдив от 12:00 часа на 13 септември (петък). В церемонията ще участват кметът на Пловдив Костадин Димитров и двукратният олимпийски шампион по гребане Николай Бухалов, които ще определят съперниците в отделните срещи. Двубоите ще се..

публикувано на 10.09.24 в 17:53

Теренът на Колежа е най-лошият, на който съм играл

Защитникът и един от най-разпознаваемите футболисти на Северна Ирландия Пади Макнеър критикува качеството на терена в Пловдив след поражението на своя тим с 0:1 от България  в Лигата на нациите. По думите му  това е най-лошият терен, на който е играл и той не трябва да се използва за международен футбол, пише вестник "Белфаст Телеграф"...

обновено на 10.09.24 в 07:49

Марица с равенство в последната контрола в Истанбул

Марица (Пловдив) записа равенство в посредната си контрола в Турция. Маричанки направиха 2:2 срещу Саръйер (Истанбул), а спарингът се проведе в зала Бурхан Фелек в Истанбул. Марица поведе с 28:26, 26:24, а следващите два гейма завършеха след 17:25, 21:25 за тима от Истанбул. Борислава Съйкова и Ралина Дошкова бяха най-резултатни с 13 точки за Марица,..

публикувано на 09.09.24 в 17:57