Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предприемат спешни мерки срещу конете по пътищата в Пазарджишко

Снимка: БГНЕС

Областният управител на Пазарджик Стефан Мирев разпореди спешни мерки срещу безнадзорното движение на животни по пътищата. Най-опасни за шофьорите се оказват пътят Пещера – Батак и в района на Панагюрски колони.

Заради зачестилите случаи на внезапно изскачане на животни на по пътищата се сформира специална комисия от представители на полицията и Областната дирекция по безопасност на храните, която ще извършва проверка на място, след всеки сигнал.

Предстои актуализиране на наредбата за отглеждане на животни. Предвиждат се и административни санкции за стопаните, които не оказват достатъчен контрол. Ще се определи подходящо място, където ще се транспортират задържаните безстопанствени животни. Във всяка една община ще започне разяснителна кампания сред собствениците на животни. 

Сигналите за свободно разхождащи се коне по натоварените пътни артерии в областта, стават ежедневие, съобщават от полицията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Задържаха трима с марихуана за над 4 милиона лева

Окръжна прокуратура - Пловдив привлече като обвиняеми трима мъже за притежание на 205 килограма марихуана на стойност повече от четири милиона лева. Те са задържани в землището на Ръжево Конаре при специализирана полицейска акция на ГДБОП. Дрогата е открита в микробус и лека кола, разпредена в найлонови пакети. Според изготвената експертна..

публикувано на 27.02.25 в 12:02

И ГЕРБ не подкрепи ПУП за канализация в "Прослав"

Общинският съвет на Пловдив не прие предложението на кмета Костадин Димитров за изработването на Подробен устройствен план за техническа инфраструктура „Улична канализация за битови води по общински пътища и имоти” в Прослав.  Имотът се намира от северната страна на улица „Пещерско шосе“ и одобрението на подробния устройствен план е дадено през..

публикувано на 27.02.25 в 11:59

Съветници подозират нарушения около ледената пързалка

Общинските съветници от ПП-ДБ Веселка Христамян и Борислав Матеев отправиха питане до кмета Костадин Димитров за ползите и щетите от ледената пързалка в Пловдив, която беше демонтирана преди броени дни.  Съветниците настояват да се оповестят финансовите ползи и постъпленията към бюджета на администрацията от последните три сезона на реализиране на..

публикувано на 27.02.25 в 11:22

Министър Тахов видя редукция на цените на веригите след бойкотите

Смятам, че двата бойкота отвориха тема, която обедини широки целеви групи от хора към една определена цел. Така министърът на земеделието Георги Тахов коментира в Пловдив въпроса дали двата бойкота досега са постигнали намаляване на цените на основните хранителни продукти в големите търговски вериги. Министър Тахов откри Третата национална среща на..

публикувано на 27.02.25 в 11:06

Пловдивчани по-скоро пазаруват, отколкото да бойкотират

В деня на третия бойкот пловдивчани пазаруват в големите хранителни магазини, показа репортерска проверка на Радио Пловдив. Някои от купувачите дори бяха забравили, че за днес е обявена трета протестна акция и призив да не се пазарува в големите вериги, както и да се работи с търговските банки.  "Подкрепям бойкота, защото цените са прекалено..

публикувано на 27.02.25 в 11:01