Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига.

"Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и попадение на Анте Аралица.

Изравняването дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Христо Попадийн в 12-ата минута. В 21-ата отличен пробив на Карагерен завърши с нов гол на Димитър Илиев. До почивката се разписа и Анте Аралица, който получи подарък от Милен Гамаков и не сгреши.

Славия все пак върна един гол чрез Радослав Кирилов в 87-ата минута.

Сега в лагера на Локомотив мислят само да съперника си във втория предварителен кръг на Лига Европа - словашкия Спартак (Търнава). Първият мач е на "Лаута" на 25-и юли от 20:30 часа, а реваншът е седмица по-късно.

Антонио Вутов отново е герой за Ботев (Пловдив)

Ботев на бараж за Лига Европа след 1:0 над Черно море

Ботев (Пловдив) победи с 1:0 като гост Черно море и спечели седмото място. По този начин "жълто-черните" се класираха за бараж за Лига Европа срещу третия в крайното класиране. Антонио Вутов стана герой на мача с брилянтен гол с левия крак в 54-ата минута, като топката срещна сглобката на вратата и влетя в мрежата. Отличен удар на Тодор Неделев още в..

публикувано на 11.07.20 в 22:36
Още коронавирус в лагера на

Нови двама от Черно море с COVID-19

Нападателят на Черно море Исмаил Иса и гръцкият защитник Димитриос Хантакиас отпаднаха от групата на Черно море за днешния решителен бараж за седмото място в Първа лига срещу Ботев (Пловдив), защото са заразени с коронавирус. Това стана ясно след последните тестове, които бяха направени вчера по настояване на медицинската комисия към БФС. Двубоят е..

публикувано на 11.07.20 в 15:54

Рок група „Аудиогара“ забива в „Алтер его”

Рок концерт ще си спретнем в „Алтер его“ тази събота! Ще звучат четири от шестте песни в очаквания дебютен албум на рокаджиите от „Аудиогара“.  За това какво е вдъхновило създаването на рок парчетата ще разговаряме със Стефан Балтов – текстописецът на групата, който освен това е китарист и художник. „Аудиогара“ е основана през 1996..

обновено на 11.07.20 в 10:59

Отложиха старта на новия сезон за 7-ми август

Стартът на новия сезон в Първа лига бе отложен с 2 седмици за 7-ми август, съобщиха от Българския футболен съюз. Медицинската комисия към БФС внесе предложението заради  усложнената епидемиологична обстановка в страната и след детайлни консултации с оторизираните държавни органи. Освен пикът на заразени в страната, има и много положителни проби на..

публикувано на 10.07.20 в 16:50
Тодор Неделев и компания заминаха за Варна

Групата на Ботев (Пловдив) за мача с Черно море

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов определи група от 18 футболисти за предстоящия мач с Черно море. Финалният плейоф за седмото място, което дава право на бараж за Лига Европа, е в събота от 20:00 часа на стадион "Тича" във Варна. В сравнение с последния шампионатен двубой, наставникът на "жълто-черните" допълва групата с двама..

публикувано на 10.07.20 в 11:50