Кристина Борукова с 3 златни медала от републиканското

Кристина Борукова спечели три златни медала на Националния шампионат по лека атлетика на открито в София. Борукова беше най-бърза на 400 метра, на 400 метра с препятствия и като последен пост в щафетата на "Актив 2013 Пловдив" на 4 по 400 метра.

Антонио Иванов и Инна Ефтимова дублираха титлите си в късите спринтове във втория ден от състезанията. Иванов спечели на 200 метра с 20.86 секунди на финала, пред Петър Пеев с 21.18 секунди и пред миналогодишния шампион Денис Димитров с 21.20 секунди.

Евтимова спечели категорично и на 200 метра с 23.14 секунди, с почти секунда и половина пред Елена Митева, която финишира втора с 24.60.
Милица Мирчева и Иво Балабанов също взеха по две индивидуални титли в бяганията на 1500 и на 5000 метра, както и Рената Петкова на диск и на гюле.

Пловдивчанката Лиляна Георгиева пък стана шампионка на 800 метра и с щафетата на 4 по 400 метра.

Във втория ден от първенството на Националния стадион "Васил Левски" европейската вицешампионка на троен скок в зала от Прага 2015 Габриела Петрова спечели четвърто поредно злато в коронната си дисциплина с 13.83 метра.

Фаворитът на скок височина Тихомир Иванов заслужи четвърта титла с 2.25 метра.

Националният рекордьор на гюле Георги Иванов триумфира в сектора за четвърти последователен сезон и общо за десети път в кариерата си с 18.51 метра.