Локомотив набра сериозна скорост !

Локомотив (Пд) прегази Ботев (Вр) като гост с 4:1. "Железничарите" имаха пълно превъзходство и резултатът е минимален с оглед показаното на терена.

Домакините се върнаха за две минути в мача след щастлив гол на Домовчийски, но Илия Миланов много бързо си изкара втори жълт картон и интригата приключи.

Първият гол падна още в осмата минута, когато Бирсент Карагерен с кинжален удар вкара за Локомотив. Топката попадна в нападателя след корнер изпълнен от Георги Илиев.

Попадението даде голямо самочувствие на железничарите, които дори пресираха много високо.

В 34-ата минута Георги Илиев напомни за високата си класа. Той стреля от около 30 метра и вратарят Костов се хвърли надясно, само за да види топката отблизо.

След почивката черно-белите продължиха да атакуват опасно и да търсят трето попадение. Малко щастливо в 58-ата минута Домовчийски върна един гол. Томашевич помете Будинов и топката попадна на волето на Валери, който направи единственото красиво нещо за Ботев в срещата - 1:2.  Две минути по-късно Илия Миланов блокира с фаул опит за удар на Георги Илиев и получи втори жълт картон. До края пловдивчани вкараха още две попадения чрея Димитър Илиев и Бирсент Карагерен.

Локомотив (Пд) игра срещу Ботев (Вр) като гранд срещу аутсайдер. Изявите на "смърфовете" бяха на много високо ниво и надеждите да бъде елиминиран Спартак (Търнава) са огромни.