Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Процедурата се бави няколко години, сега е замразена

Готовност за блокада на пътя Смолян-Пловдив край Юговското ханче в неделя

Жители на Загражден настояват незабавно да започне строителството на пътя Заграджен - Белица

| обновено на 21.08.19 в 10:20
Снимка: Радостина Чернокова, БНР

Жители на село Загражден в община Баните заплашиха с блокада на главния път Смолян – Пловдив, заради все още незапочналото строителство на пътя Загражден – Белица. 

Акцията е планирана за тази неделя - 25 август, обявиха протестиращите. Недоволството им е заради няколкогодишното забавяне на строителните работи.

Местни жители неведнъж са пращали писма до институциите. Въпреки обявената поръчка и въпреки отварянето на офертите през 2018 г. и липсата на жалби срещу процедурата, тя е замразена. А работите трябвало да започнат миналото лято.

В началото на август т.г. Пътната агенция съобщи, че се подготвя технически проект за строителството на 7,5 км от пътя Загражден – Белица, като амбицията е работата да започне колкото се може по-скоро.

Но търпението на родопчани се е изчерпало и те са готови на пълна блокада главния път Смолян – Пловдив край Юговското ханче.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съдът по делото "Дебора" отхвърли искането на обвиняемия за самоотвод

С ново любопитно развитие започна рестартираният процес по делото Дебора. Още в първите си думи на разпоредителното заседание защитникът на подсъдимия Георги Георгиев настоя за отвод и на новия съдебен състав.  Като основен мотив за това адвокат Петко Кънев изтъкна предишното определение на новия съдия спасимир Здравчев, с което той..

публикувано на 28.02.25 в 10:43

Костадин Димитров засади дръвче в "Южен"

Кметът на Пловдив Костадин Димитров се включи в залесителната кампания в район „Южен“. 18 иглолистни и широколистни дръвчета бяха засадени в едно от междублоковите пространства по бул. „Никола Вапцаров“. „Всяко засадено дърво е инвестиция в бъдещето на нашия град“, заяви Димитров и призова пловдивчани да се грижат за зеленото богатство...

публикувано на 28.02.25 в 10:23

Още 4000 домакинства могат да сменят печките си с климатици

Крайният срок за безплатна подмяна на печки с климатици в Пловдив наближава. Община Пловдив напомня на всички граждани, че 31 март е крайният срок за подаване на заявления за участие в проекта „Мерки за подобряване на качеството на атмосферния въздух в Община Пловдив“. Програмата предоставя възможност на домакинствата да заменят..

публикувано на 28.02.25 в 09:41

Птичи грип е открит във ферма с над 4000 патици в Чалъкови

Огнище на птичи грип откри Българската агенция по безопасност на храните в птицеферма в село Чалъкови в община Раковски. Сигналът  е подал собственикът на фермата заради повишена смъртност на патици. В нея се отглеждат 4240 патици-мюлари. Предстои хуманно унищожаване на птиците от фермата. Извършва се и епизоотично проучване и проследяване на..

обновено на 28.02.25 в 06:29

Министър Пешев открива басейн "Младост" в Пловдив

Модернизираният плувен комплекс „Младост“ ще бъде открит официално в 16 часа този следобед.  На церемонията ще присъстват министърът на спорта Иван Пешев, председателят на федерацията по плуване Георги Аврамчев, кметът на Пловдив Костадин Димитров, политици, общественици, плувни дейци. Басейн "Младост" вече има Акт 16 и веднага след..

обновено на 28.02.25 в 06:28