Радио Пловдив предава пряко финала между Марица и Сокол

ФК Марица (Пловдив) приема Сокол (Марково) в областния финал на турнира за Купата на България. Мачът е днес от 18:00 часа на стадион "Марица" при вход свободен, а Радио Пловдив ще предава с преки включвания в удължено издание на "Антена спорт". Победителят ще представя област Пловдив в турнира за националната купа.

"Жълто-сините" отстраниха последователно Спартак (Пловдив) с 2:0 и Борислав (Първомай) с 2:1, като и в двата мача гостуваха. Сега на стадиона в квартал "Кършияка" маричани имат възможност да продължат добрата си серия и в този турнир.

Сокол пък отстрани Марица (Милево) с 5:1 и Асеновец след 3:1.

В петък от 11:00 часа в Национална футболна база Бояна ще се проведе жребият за втория предварителен кръг на Купата на България. В него освен областните победители се включват и отборите от Втора лига.

Ще бъде изтеглен и жребият за 1/16 - финалите, като от тази фаза ще се включат 14-те отбора от Първа лига и двата отбора, загубили баражите.