Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първото официално заседание на ОИК-Пловдив ще бъде на 9 септември

Пловдив е готов за местните избори на 27 октомври

Обучението на членовете на секционните комисии ще започне след като комисиите бъдат назначени

| обновено на 03.09.19 в 11:48
Снимка: marica.bg

Общинската избирателна комисия в Пловдив тази година е от 29 члена, което не се е случавло досега. Стараем се да организираме нещата така, че възможно най – бързо да преминат секционните комисии, без да има задръствания и чакане. 

Това заяви пред Радио Пловдив председателката на Общинската избирателна комисия в Пловдив Дарина Тодорова. Тя уточни, че комисията ще заседава в сградата на ОбС на ул. „Авксентий Велешки“. По думите й, мястото там е подходящо, има и паркинг. 

В нощта на изборите ОИК ще бъде в Трета палата на панаира, където беше и по време на последните европейски избори. Първото официално заседание на комисията в Пловдив ще бъде на 9 септември. 

Обучението ще започне след като бъдат назначени секционните комисии, заяви Дарина Тодорова и посочи, че идеята е това обучение да започне максимално по – близо до датата на самите избори. 

В тези избори на 27 октомври няма нищо ново и по – различно от останалите местни избори досега. Единственото по – различно е, че важи принципът за уседналост, коментира Тодорова. 

Що се отнася до състава на ОИК-Пловдив тя заяви, че е нормално БСП да имат мястото на секретар в комисията, тъй партията има общо 9 члена в комисията. За секретер е назначена предложената от социалистите Манка Бабаджанова. Двете заместник-председателски места са съответно на Атанас Петров от Обединените патриоти и Радина Петрова от ДПС. Най – голям е броят на представителите на ГЕРБ в комисията – общо 11. По един член имат партиите „Воля“ и „Да България“. 

Не смятам, че има нещо, което може да ни притесни в момента във връзка с предстоящите местни избори, обобщи Дарина Тодорова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Акцията в ПИМК е по разследване на международен канал за кокаин

Претърсването на складовете транспортни фирми в Пловдив тази седмица е свързано с информация за международен канал за трафик на наркотици, извършван от такива фирми, които работят на сушата, стана ясно от брифинг на директора на СДВР главен комисар Любомир Николов и прокуратурата. Както вече съобщихме в сряда вечерта служители на столичната дирекция..

публикувано на 21.03.25 в 17:19

Отвориха кръстовището на "Ал. Стамболийски" и "Братя Бъкстон"

От днес вече е отворено кръстовището на бул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Братя Бъкстон“ в Пловдив. Там от месеци се работеше по Южния обходен колектор.  Кметът на район "Южен" Атанас Кунчев уточни, че е създадена временна организация на движение, като ограничението на скоростта за преминаване през кръстовището е 30 км/ч.  Предстои..

публикувано на 21.03.25 в 17:12

Автобус тръгна без шофьор на автогарата в Хисар

Нелеп инцидент в Хисар с автобуса за Пловдив се размина без пострадали тази сутрин. По разкази на очевидци, автобусът, който е бил пълен с пътници, се е заключил.  По молба на шофьора пътничка се опитала да му подаде ключовете през прозореца, но без да иска освободила от скорост и автобусът потеглил. Спрял се е в в близкия стълб. Пътуващите..

публикувано на 21.03.25 в 15:02

Най- пълните контейнери в Пловдив се почистват два пъти на ден

Част от контейнерите за смет във всички райони на града с изключение на „Източен“ вече се обслужват два пъти на ден, съобщи заместник-кметът по екология и здравеопазване Иван Стоянов. От ОП „Чистота“ са проследили маршрутите на сметовозите във всеки от районите и са набелязали точките, където се събират най-много отпадъци и има риск от препълване..

публикувано на 21.03.25 в 14:57

Пламна кооперация близо до 2 пловдивски училища, има загинал

Силен пожар лумна тази сутрин в жилищна кооперация в район Южен в Пловдив. Пламъците обхванаха последния трети етаж, като по свидетелства на съседите те са били предшествани от гърмежи с неясен произход. Къщата е между улиците "Ран Босилек" и "Ягода", наблизо са училищата "Димитър Талев" и "Стефан Караджа".  Сигналът е подаден от съседи в..

обновено на 21.03.25 в 13:04