Андерлехт спечели детският турнир в Пловдив

Андерлехт триумфира в един от най-престижните юношески турнири LUKOIL CUP 2019. На финала, игран на централния терен на базата на Ботев в Коматево, белгийците постигнаха трудна победа с 1:0 над Стяуа.

Отборът на Андерлехт се отличи по време на целия турнир и в груповата фаза се наложи с 3:1 над Стяуа. Днес обаче мачът бе изключително оспорван и румънците могат да съжаляват, че не се поздравиха с крайния успех.

През първата част двубоят бе много равностоен, а най-чистите положения се откриха пред тима на Стяуа. Румънците на два пъти уцелиха гредите, като единият пропуск бе особено фрапантен, след като нападател остана очи в очи с вратаря на Андерлехт.

След почивката белгийците взеха контрола върху мача, но така и не успяваха да стигнат до чисти голови положения. В средата на второто полувреме тимът на Андерлехт получи право да изпълни свободен удар, превърнат в попадение, оказало се решаващо за финалния резултат.

В битката за третото място отборът на Интер победи с 1:0 Спартак (Москва). Двата тима направиха равностоен сблъсък без много голови положения, а единственото попадение падна в средата на първата част.