Реал се възроди за 2:2 с Брюж, Георги Кабаков перфектен

Снимка: sportal.bg

Реал (Мадрид) завърши 2:2 с белгийския вицешампион ФК Брюж в мач от 2-ия кръг на група „А“ на Шампионската лига под ръководството на българска съдийска бригада в мача начело с Георги Кабаков. Белия балет изоставаше с два гола, но успя да стигне до равенството пет минути преди края.

ългарската съдийска бригада се справи както с дисциплинарния контрол, така и с футболното тълкуване на ситуациите. За Кабаков това беше втори мач в Шампионската лига, след като миналата година ръководи Валенсия – Манчестър Юнайтед.

Гостите от Белгия откриха по малко странен начин в 9-ата минута чрез Еманюел Денис. И още в 9-ата минута на Георги Кабаков му се наложи да използва помощта на ВАР, като в слушалката италианските му видео-помощници потвърдиха редовността на гола. Атака от ляво на Ханс Фанакен намери Пърси Тау, който проби и центрира към Денис, останал непокрит. Той не овладя топката както трябва, а с опорния си крак отклони топката в мрежата.

в 39-ата минута отново Еманюел Денис наказа Белия балет, след като топката беше отнета от Лука Модрич, а 21-годишният нападател излезе сам срещу вратаря Тибо Куртоа. И въпреки неумелото си отиграване, успя за втори път да накаже домакините.

Десет минути след началото на второто полувреме Реал (Мадрид) върна едно попадение, като негов автор стана Серхио Рамос. Това е негов 12-и гол в Шампионската лига, но българският съдия Георги Кабаков за втори път се допита до хората от ВАР-стаичката. Лука Модрич центрира от дясно, най-отзад в линията на защитата на белгийците беше Рамос, който се освободи от персоналната опека на Фанакен и вкара при съмнения за засада. Разглеждането на ситуацията на монитора показаха, че попадението трябва да бъде зачетено.

След гола Реал (Мадрид) взе контрола върху мача и доминираше до края на мача. В 84-ата минута Кабаков изгони капитана на гостите Рууд Формер с втори жълт картон, който влезе опасно с бутоните в глезена на Винисиус Жуниор. При последвалия свободен удар домакините стигнаха до равенството 2:2. Тони Кроос центрира от фаула, Каземиро надскочи Мешеле и с глава прониза вратата на Брюж за крайното 2:2.

Резултатите от снощи: Реал (Мадрид, Испания)- ФК Брюж (Белгия) 2:2, Галатасарай (Турция)- Пари Сен Жермен (Франция) 0:1, Тотнъм (Англия)- Байерн Мюнхен (Германия) 2:7, Цървена звезда (Сърбия)- Олимпиакос (Гърция) 3:1, Аталанта (Италия)- Шахтьор Донецк (Украйна) 1:2, Манчестър Сити (Англия)- Динамо Загреб (Хърватия) 2:0, Ювентус (Италия)- Байер Леверкузен (Германия) 3:0, Локомотив М (Русия)- Атлетико Мадрид (Испания) 0:2