Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Младежът, убил двама при катастрофа, шофирал със 150 км/ч

| обновено на 09.10.19 в 14:31
Снимка: Би Ти Ви, архив

Окръжният съд в Пловдив остави в ареста шофьора, който блъсна колата си в електрически стълб и уби двама младежи от Столипиново. Тежката катастрофа, при която загинаха двама тийнейджъри - на 16 и на 19 години, а трети бе тежко ранен, стана в нощта на 29 септември, събота срещу неделя. 

19-годишният Огнян Дебелаков влезе в залата с тежки белези от катастрофата, бинтован и с тежко наранено неузнаваемо лице. Въпреки призивите на адвоката му, че заради здравословното му състояние той се нуждае от лечение извън ареста, прокуратурата категорично настоя да бъде постоянно задържан. 

Изброени бяха всички обстоятелства около трагичният инцидент, с главен акцент неговата неправоспособност и пияното състояние, в което с огромна скорост е предизвикал сблъсъка, убивайки двама души. Вторият оцелял е свидетелствал, че секунди преди това е видял скоростомера да сочи 150 км. в час, а   кръвната проба показа  над 1.5 промила алкохол. 

Стана ясно, че въпреки липсата на правоспособност, тъй като има завършен едва седми клас, младият Огнян многократно е шофирал фаталната кола. Оказа се, че в целия род единствено дядо му доказано има шофьорска книжка, тъй като е карал такси. 

 Дебелаков помоли поне за домашен арест, за да се лекува. 

Съдът прецени, че макар да няма опасност да избяга или да се укрие, цялото поведение на младежа и извършената постъпка са от особено висока степен на обществена опасност, заради което той засега остава в ареста, където ще му се осигури лечение. 

Решението подлежи на обжалване. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След 40 години голяма улица в Калояново ще има асфалт

Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари.  Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ.  Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра.  Очаква се строителните..

публикувано на 06.03.25 в 15:21

Пак замеряха с камъни градски автобус в Пловдив

Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив  Костадин Тотков от „Автобусни превози“.  "Някакъв младеж с къси..

публикувано на 06.03.25 в 14:54

Наркодилърът, арестуван с над 205 кг. марихуана, остава в ареста

Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева.  Дрогата беше открита на 25 февруари във..

публикувано на 06.03.25 в 14:08

Наесен приемат студенти със специалност "Кафе, чай и бариста"

Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив.  Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..

обновено на 06.03.25 в 12:41

Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова

Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..

публикувано на 06.03.25 в 12:30