Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Любопитни заглавия представя довечера НБ "Иван Вазов"

В  Конферентната зала на НБ „Иван Вазов“ – Пловдив ще бъде представена книгата на Поли Йорданова „Рецепти за бебета и деца“. Тя съчетава полезни съвети и 150 изпитани вкусни рецепти. 

Книгата помага на майките с малки деца с много идеи за закуска, основни ястия, междинни хапвания и десерти. С този безценен наръчник може да се приготвя здравословна храна за деца. Тези, които се обърнат към „Рецепти за бебета и деца“ могат да научат как да спестят време, пари и правилно да организират менюто на детето. Началото е в 17 ч. 

Час по-късно, на същото място  ще бъде представена и друга книга – „Наръчник за справяне с чудовища, динозаври и други страшни неща“ на Теодора Пампулова, детски психолог и позитивен психотерапевт. 

Книгата е предназначена за родители. Тя съдържа 170 забавни и интересни начина за опознаване и справяне с детските страхове, взаимствани от арттерапията, игровата терапия, приказкотерапията и т.н. „Наръчник за справяне с чудовища, динозаври и други страшни неща“ показва  полезни упражнения и игри, които могат да насочат възрастните как да повлияят върху негативната емоция, наречена страх.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Писателката Неда Антонова в "Срещи" тази събота

За любовта и смъртта на "Първия след Бога".  С писателката Неда Антонова питаме как така Дяконът е осъден на смърт по показанията на един единствен човек и защо още в началото на процеса Великият везир настоява Левски обезателно да бъде обесен... А доволството на Граф Игнатиев от присъдата що е?  И още куп, куп питания, за които и до..

обновено на 15.02.25 в 10:10

Деси Тенекеджиева за филма "Дяволски игри"

Срещнахме се в ефир с актисата  и  продуцент Деси Тенекеджиева, която сподели вълнения и мисли по повод премиерната българо- британска продукция "Дяволски игри" на режисьора Бен Чарлз Едуард.. Първият български филм с участието на легендарна холивудска звезда Мики Рурк  тръгна по кината в цялата страна преди седмица. Оригиналното име на филма е The..

публикувано на 14.02.25 в 15:15

"Празничен джаз сюрприз" с Ангел Заберски и приятели

Концерт на Ангел Заберски и приятели "Празничен джаз сюрприз" ще има в Дома на културата „Борис Христов“ тази вечер.  Ще прозвучат джаз аранжименти на известни класически произведения-"Половецки танци",  "Гранада", "Палячи". Зрителите ще чуят и авторски песни на Ангел Заберски.  

обновено на 14.02.25 в 07:31

Изложба на млада художничка в Балабановата къща

Първата самостоятелна изложба на Габриела Коджабашева  наречена „Когато затворя очи“ ще бъде открита  в сводестата зала на  Балабанова къща. Тя представя свои творби, по които е работила в последните две години. Вдъхновение Габриела черпи от различните епохи в историята на изобразителното изкуство и това проличава в работата ѝ. Габриела..

публикувано на 14.02.25 в 07:30

Георги Б. Геров преминава "Отвъд спирка "Съвършена"

В края на 2024 година излезе дебютният роман на Георги Б. Геров. Той избра да го нарече „Отвъд спирка „Съвършена“ .  Жанет 45 отчете през декември, че това е едно от най-търсените им заглавия на Коледния панаир на книгата в НДК. На 19 март 2025 г. в София предстои премиера на романа, в книжарница „Гринуич“. Редактор на книгата е Николай..

публикувано на 12.02.25 в 09:00