Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три сигнала за нарушения на изборните правила в Пловдив

Най-активни са гражданите на Централен, следвани от Западен и Тракия

| обновено на 27.10.19 в 17:46
ОИК -Пловдив е в палата 3

26,9 % са гласувалите пловдивчани към 15 часа, това сочат данните от екзит пола на агенция "Галъп интернешънъл". В сравнение с 2015 година активността сега е по-висока, тогава са подали глас 25 % от жителите на Пловдив. Актуални данни за избирателната активност  ОИК Пловдив ще има след 17,30 часа. 

17,10 % е избирателната активност в Пловдив към 12,30 часа, най-много са гласували в район Централен, това съобщиха от ОИК. От там допълниха, че са разгледали три жалби от различни политически сили. Нито една от тях не е основателна, защото направихме бързи проверки, каза председателят на ОИК Пловдив Дарина Тодорова.

Трите сигнала са проверени незабавно и се оказва, че нямат правни основания. При първия се касае за белязани с мастило бюлетини от членове на СИК в две пловдивски училища - СОУ „Димитър Матевски“ и ОУ „Петър Берон“.

Сигнал има и за това, че се дават по две бюлетини, а не по три, както е правилото за гласуване в Пловдив.

Разледан е сигнал и за това, че има поставена жълта лентичка на бадж от застъпници в Пловдив. 

Най-много са гласувалите граждани в район Централен - 20,60 %, втори са в Западен, последното  място по активност е на живеещите в район Източен на Пловдив. Там право на глас са упражнили едва 14,85 %.

В район Тракия активноста към 12,30 часа е 16,68%, или 7 664 от жителите там са подали гласа си. За район Северен са гласували 16,49% от имащите право на вот, а в Южен те са 15,76%.
   
По повод на сигнали в медии, че в Старческия дом в Пловдив не са имали възможност да гласуват там, от ОИК са уведомили общината. От администрацията са изпратили незабавно транспорт и възрастните хора са извозени до СИК в Пловдив, където са дали своя глас.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Иззеха близо 2500 кутии цигари от пътник на летище "Пловдив"

Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Проверката  на чекиран багаж – три пътнически сака,  е извършена с рентген.  Във всяка от чантите са били поставени по две машини за чай. След разглобяване на машините е установено, че в..

публикувано на 13.02.25 в 12:29

Откриха 2 500 кутии контрабандни цигари на Летище Пловдив

Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на МП Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Това е настанено при щателна проверка, включително с рентген, на чекиран багаж – три пътнически сака на български гражданин, пътуващ за Лондон. Във всяка от чанти бяха добавени по две..

публикувано на 13.02.25 в 12:27

Санират наведнъж 18 блока за над 31 мил. лева в Пловдив

Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на 18 жилищни сгради в „Южен“ и „Източен“. Финансирането е по  програмата за безплатно устойчиво обновяване на жилищния фонд.  Стойността на поръчката за район „Източен“ е 18 740 105 лева, а за район „Южен“ – 12 418 981 лева, като цените са без ДДС.  Крайният срок за подаване на документи е 19..

публикувано на 13.02.25 в 12:14

234 млн. отиват за спешни ремонти на авиобаза "Граф Игнатиево"

Малко над 234 300 000 лева без ДДС струват 4 спешни договора за строително-монтажни работи на летище "Граф Игнатиево". Това е посочено в отговор на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпрос на депутата Ивайло Мирчев. През октомври миналата година Министерството на отбраната е поканило фирмите, а за първи път от обявяването на първата строителна..

обновено на 13.02.25 в 11:53

От 25% до 50% скачат таксите за плувния комплекс "Младост"

Нови по-високи такси за модернизирания плувен комплекс „Младост“ гласуваха на сесията днес пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. То е съобразено с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания.  Актуализацията на цените бе направена преди откриването на басейна в края на..

публикувано на 13.02.25 в 11:51