Ботев и Арда завъртяха ново равенство 1:1

Ботев (Пловдив) и Арда (Кърджали) не успяха да се победят и завършиха 1:1 в двубой от 14-тия кръг на Първа лига. Фернандо Виана откри резултата в 63-ата минута. Това бе първи шампионатен гол за бразилеца след завръщането му при "канарчетата".

Веднага след подновяването на играта, при следващата атака на Арда, Иван Коконов успя да донесе равенството на гостите.

Двата тима завършиха 0:0 и в първия кръг на този сезон.

Във временното класиране Ботев остава на предпоследното 13-о място с актив от 10 точки.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:2

Локомотив с грандиозна крачка към сребърните медали!

Локомотив  победи Лудогорец с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" вече си бяха осигурили титлата, а след края на мача получиха своя трофей. Бърнард Текпетей откри резултата в 15-ата минута, а само две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута Димитър Илиев направи пълен обрат от дузпа.  Шампионите завършиха срещата с девет..

публикувано на 08.05.21 в 20:09
Локомотив излиза за задължителнна победа в Разград

Слушайте мача Лудогорец - Локомотив по Радио Пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) ще се изправи срещу шампиона Лудогорец в среща от първата шестица на първенството. Двубоят е днес от 17:45 часа на стадион “Хювефарма Арена” и ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. Очаква се "черно-белите" да изразят протеста си срещу решенията на СТК на БФС, с които бе отложен мачът им срещу ЦСКА 1948, но не и..

публикувано на 08.05.21 в 08:29
Рилски спортист - Академик 105:86

Академик с втора загуба от Рилски спортист

Академик (Пловдив) започна много силно, но записа втора загуба от Рилски спортист в Самоков в полуфиналния плейоф в НБЛ. Пловдивският баскетболен тим стигна до 16 точки аванс преди почивката, но допусна обрат през втората част и загуби с 86:105 (33:21, 20:23, 14:35, 19:26). Така Рилски спортист е на победа от успех в серията. Третият мач е в понеделник..

публикувано на 08.05.21 в 07:53

Мачът ЦСКА 1948 - ЦСКА-София няма да се играе

Двубоят между ЦСКА 1948 и ЦСКА-София бе отложен поради високия брой заразени с коронавирус в състава на домакините, съобщи Спортно-техническата комисия на БФС. С лед приключването на 28-ия кръг в Първа лига, СТК ще вземе решение за резултата от срещата, която по предварителен план трябваше да се проведе в петък, 7 май, от 20:00 часа на Националния..

публикувано на 07.05.21 в 17:11
Локо скочи на БФС заради казуса с ЦСКА 1948

Локо може да не излезе срещу Лудогорец като протест

Отборът на Локомотив (Пловдив) ще бъде в Разград, но може да не излезе на терена срещу шампиона Лудогорец м знак на протест срещу решенията на СТК на БФС. Това обяви спортният директор на "черно-белите" Георги Иванов. Всичко зависи от БФС и решенията, които от централата ще вземат за двубоя между ЦСКА 1948 и ЦСКА. "Разбира се, че се чувстваме..

публикувано на 07.05.21 в 13:15